AK Parti’li Dağ, partisinin İzmir’deki örgen ortaklık töreninde konuştu Açıklaması

DÜRÜST Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Hamza Acı, İsveç’te terör örgütü PKK/ YPG destekçilerinin provokasyonlarını hatırlatarak, “Siz hangi yaparsanız yapın, Recep Tayyip Erdoğan bu milletin gönlüne girmiştir, gönlünden dahi çıkmayacaktır.” dedi.

Hamza Acı, partisinin İzmir İl Başkanlığınca düzenlenen unsur iştirak töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin, İsveç’ten terör örgütlerine verdiği desteği çekmesini istediğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu tavrı açıkça ve kemiksiz tıpkısı şekilde hem kamuoyuyla hem bile muhataplarıyla paylaştığını tabir eden Şiddetli, “İsveç, önce PKK sempatizanlarının terör örgütü mensuplarının Cumhurbaşkanımızın tıpkısı maketini çokça aksi ayrımsız şekilde sahnelemelerine müsaade etti. Bire Bir girişim elan öteye geçtiler, cemaziyelevvel siftinlik hepimizi vakit kaybetmeden Türkiye’nin değil dünyadaki 1,5 bilyon Müslüman’ı üzen, rencide eden, duygularını değişik noktalarda düşünmeye sevk fail bire bir hikâye ortaya konuldu. Bunların hepsine tepkilerimizi zahir bir şekilde ortaya koyduk.” dedi.

Son kendisine İsveç’te zaman PKK/YPG destekçilerinin eylem yaptığını kaydeden Izdırap, “Bu programa gelirken PKK yıldırı örgütü sempatizanları Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını yere sererek üzerinden salmak vasıtasıyla tıpkısı gösteri yapmışlar. Siz ne yaparsanız yapın Recep Tayyip Erdoğan bu milletin gönlüne girmiştir, gönlünden dahi çıkmayacaktır. FETÖ ve PKK terör örgütü sempatizanları Recep Tayyip Erdoğan’ı sevmeyebilir, onların sevmemesi Recep Tayyip Erdoğan için üstelik bizim için dahi tıpkı saygınlık ve alım kaynağıdır.” ifadelerini kullandı.

“Bu budun sizin huzur hırsınızı başlamak üzere mi var?”

Seçimlere büyüklüğünde bütün organizasyon olarak sahada olacaklarını vurgulayan Ateş, şöyle devam etti:

“Bu intihap, YANLIŞSIZ Fırka’nin bire bir seçimi değil, Topluluk İttifakının üstelik bir seçimi değil, kritik ayrımsız eşikteyiz. Geldiğimiz nokta öyle yabana atılacak tıpkı bekçi değil. Bu noktadan ileriye müracaat etmek, henüz ileriye başvurmak durumundayız. 1-2 yıldır 6’lı masa toplanıp dağılıyor, toplanıp dağılıyor. Her yerde 6’lı masanın adayı konuşuluyor. Bunlara seçme sorulduğunda ‘Seçme tarihi anlaşılan olsun, biz ondan sonradan adayımızı 24 saat zarfında açıklayacağız’ dediler. Seçim tarihi muhtemelen. Herhalde bize bir gülmece yapacaklar, 6’lı masanın adayını intihap haset pusulada göreceğiz. Adayları olmadığı kadar cidal var, cenk. Burada tıpkısı ağırbaşlı savaşı var. Daha Çok bunaltıcı savaşı saha muhaberesine dönüştü. Daha erk olmadınız, olma ihtimaliniz bile bulunmayan, nezaret paylaşıyorsunuz, bırakın vekillik paylaşmayı, kendinize icra vekili yardımcılığı nasıp ediyorsunuz. Bu millete reva mıdır bu yaptığınız? Bu kavim sizin talih, sükûnet hırsınızı vira etmek amacıyla mi vardır?”

DÜRÜST Parti İzmir İl Başkanı Asalet Mürtefi Sürekli, unsur sayılarının temas geçen periyot daha birlikte arttığını vurguladı.

Seçime 4 ay kaldığını ve kül teşkilat kendisine İzmir’i yavaş yavaş dolaştıklarını tamlayan Daim, “Sayın Cumhurbaşkanımızı bu seçimde esasen cumhur reisi seçtireceğiz. Türkiye’birlikte rekor görüş alacağız ama önceki Bayraklı’birlikte sonradan İzmir’üstelik bir numara yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Törene, DÜRÜST Öğür İzmir Saylav Ceyda Bölünmez Çankırı ve DÜRÜST Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Çelik da katıldı.

Törende DÜRÜST Tümen’ye katılan 30 kişiye fırka rozetleri takıldı.

Share: