AK Parti’li Karahocagil: “Serencam dönemde ‘sanatçı, tiyatrocu’ üstelik diyemeyeceğim zavallılar ehliyetsiz”

SELIM Parti Amasya Mebus Mustafa Uzun Karahocagil, “Serencam dönemde çokça artan hesabına ‘şarkıcı, sanatkâr, tiyatrocu’ de diyemeyeceğim zavallılar ehliyetsiz.” ifadelerini kullandı.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, zat dalında hayranlık uyandıracak, ayn kamaştıracak benzeri iz ortaya koyan kişilere “sanatkâr” dendiğini söyledi.

Mustafa Levent Karahocagil, “Sonuç dönemde haddinden fazla küsurat, hesabına “şarkıcı, sanatçı, tiyatrocu da diyemeyeceğim zavallılar türedi. Sapık ve sapkın halleri, davranışları, konuşmaları ve paylaşımları ile gündemi çalışır ediyorlar. Bu kişilerin amaçları konuşma yapmak değil.” dedi.

Sanatlarıyla gündemde kalamayınca, toplumda eşit bulamayınca, çareyi bilvasıta ve direkt milletin değerlerine, anane göreneklerine saldırmakta bulduklarını kaydeden Karahocagil, “Sapkınlıklarını duyurmak hesabına da gösterilerinde LGBT bayrağı açıyor ve normalleştirme, meşrulaştırma namına yaymaca yapıyorlar.” diye konuştu.

Karahocagil, eş yapısını ve değerlerini gözdağı eden sorunlara cebin çalışmalar yapması üzere Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığına çağrıda bulundu.

Belediyelere da seslenen Karahocagil, “Eksiksiz belediyelerimizden ricam, alım ve kuruluşlarımızı aşağılayan, ülkeyi kutuplaştırmaya müteharrik, cemiyet düzenini ve ahlakını bozan bu azgınların konser almalarına okazyon vermemeleri.” ifadelerini kullandı.

Share: