Aksigorta eğin dümen yapısında oylumlu değişiklikler

Sabancı Ana Ortaklık ve Ageas iştiraki Aksigorta, eskimemiş dönemin ihtiyaçları ve şirketin ciddi hedefleri doğrultusunda organize ve dip hile yapısında koca değişikliklere imza attı.

Bu kapsamda Genel Müdür Garaz Gülen yönetiminde; düzenleme yapısında ara sıra tebeddülat gerçekleşti. Buna göre; Kurumsal Teknik, Mir, Ahbaplık ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Fahri Altıngöz 2022 yılı itibariyle “Umum Müdür Vekili” unvanına topluluk olacak. Gönüllü Altıngöz’ad yönetimindeki Acente, Kurumsal Vezneci, Broker ve Esenlik Satma bölümleri, Umum Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran’ın sorumluluğu altında; “Bey Kanalları Yönetimi ve Afiyet” işlev adıyla birleştirilmiş oldu.

Kullanılmamış organize yapısı ile gelişigüzel esasen Fahri Altıngöz’ad yönetimindeki Ikili Sigorta, Ustalık ve Riziko Mühendisliği bölümlerinin sorumluluğunu “Teknik, Reasürans ve Almaç Deneyimi” işlev adıyla Umum Müdür Yardımcısı Dayanabilen Demirel üstlenirken, Mütehammil Demirel’den boşalan “Uygulayım Bilimi ve Operasyonel Komple” fonksiyonu Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise detaylı yıllardır Aksigorta’dahi Yönetişim ve Servis Yönetimi Büro Müdürü olarak görev yapmakta olan Kaan Han atandı.

Antrparantez yeniden Gönüllü Altıngöz yönetiminde kâin Hasar Ahbaplık ve Bedeni Hasar ile Kurumsal Hukuk ve Harmoni bölümleri; “Hukuk ve Bedeni Hasar” bölümü olarak “Hasar ve Ahbaplık” fonksiyonu altında Umum Müdür Yardımcısı Soner Akkaya’nın sorumluluğunda birleştirildi.

2022 yılı itibariyle enerjik transformasyon yapısına mülaki Aksigorta’bile İnsan Kaynakları çatısı altında “Agile Dalavere” bölümü müesses olup, vahi hazırda Çizgi Yönetimi altında konumlandırılan “Kurumsal İletişim ve Bellik İletişimi” birimlerinin sorumluluğunu, “İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik” fonksiyonu Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale üstlenmiş oldu.

Aksigorta’nın prim üretimi 4 milyara yaklaştı

Aksigorta’nın karındaki balaban düşüşün nedeni

Share: