Albeni sıcaklığının eksiklik 11’e düştüğü Erzurum’da gelişigüzel düzlük buz tuttu

Hava sıcaklığının nakıs 11’e düştüğü Erzurum’da her meydan buz tuttu

ERZURUM – Erzurum’da albeni sıcaklığı tün sıfırın altında 18, devir ise sıfırın altında 11 dereceye düşmesiyle rastgele düzlük buz tuttu.

Erzurum’da geçmiş etken olan kar yağışı yerini soğuk havaya bıraktı. Nakıs 11 dereceye sakıt gelgel sıcaklığı Erzurum’u dondurdu. Sevimsiz havanın deli dolu olmaya devam ettiği kentte kâh bölgelerde donma yaşandı. Geceleyin sıfırın altında 18, ruz ise sıfırın altında 11 dereceye düşmesi dolayısıyla makine, otobüs camları, cadde ve sokaklar buz tuttu. İşe başvurmak üzere aracına gelen vatandaşlar buz tutan camları kazıdı.

Bu yıl Erzurum’da beklenen kar yağışının olmadığını rapor eden yurttaş, “Erzurum’da beklenen kar yağmadı. Tarih kendini gösterse üstelik ısıtmıyor. Hava sıcaklığı eksiklik 11 paye. Donuyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Mıntıka Müdürlüğü’nden yapılana açıklamada “Havza genelinde havanın parçalı ve beş altı bulutlu geçeceği; sabahleyin ve şeb saatlerinde vadi kayran sis ve parmak hadisesi ile birlikte buzlanma ve külot olayı görüleceği oranlama ediliyor” denildi.

Hava sıcaklığı ise bölge genelinde sıfırın altında başlamak için Erzurum 18, Erzincan 9, Ardahan 20, Bayburt 14 namına ölçüldü.

Share: