Allianz Sigorta’ya biber dolması bildirme suçlaması

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ DUYUM SERVİSİ

Allianz Australia ve iştiraki AWP, 2016 ve 2018 yılları ortada bir seri yetersiz içi ve uluslararası gezi sigortası ürününde kusurlu veya güzel beyanda bulunmakla suçlanıyor. Avustralya Söylenegelmiş Kıymetler ve Envestisman Komisyonu (ASIC) geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ürünlerin sigortacısı ve AWP’nin poliçeleri müşterilere satan dağıtıcı olduğunu söyledi.

Avusturalyalı otoritelerin yaptığı açıklamada, Allianz ve AWP’nin yerel, asıl ve şümullü seyahat sigortası web sayfaları da karışma olmak üzere, tüketicilere satışta seyahat sigortasının özelliklerini veya nitelik düzeyini kavisli gösteren bilgileri çevrimiçi olarak yayınladığını tez ediliyor.

DURUŞMA 20 NİSAN’A ERTELENDİ

Sydney’deki Downing Centre evcil mahkemesinde tanıdık davanın ikinci duruşması 20 Nisan’bile gerçekleştirilecek. Finansgundem.com’un derledeği bilgilere bakarak, ki ayında sigorta şirketinin ve AWP’den kestirmece 31 bin 500 müşteriye “gizil adına kusurlu satılan” seyahat sigortası ürünleri amacıyla 10 milyon dolar ödence ödemesini kabul etmesine karşın cezai takip başlatıldı. Allianz, aranjör otoriteleri yanılttığı için yargılanacak.

Krizden çıkan fintek devlerinin nazik rekabeti

Aşevi sahibinden soyguncuya hareket teklifi

Avrupa İlaç Ajansı’nda gözde İngiliz aşısı açıklaması

 

Share: