Alman araba devinden hammadde hamlesi

Toyota Otomotiv Endüstri Türkiye’de dip düzem görev değişimi yaşandı. Şirketin Umumi Müdürü ve CEO’su Toshihiko Kudo’nun Japonya’da bakir görev üstlenmesiyle adına Erdoğan Delice’e devredecek. Atmaca, görevi 1 Ev bakımından devralacak.

İTÜ Tayyare Mühendisliği Bölümü’nden 1987’de çıkışlı olan Şahin, Toyota kariyerine 1992’de yeni kurulmuş olan Toyotasa organizasyonunda nitelik mühendisi olarak başladı. İki almanak Toyota Japonya eğitimi sonrası, 1994’te Türkiye’de üretilen önce Toyota modeli olan 7. evlat Corolla’nın üretim hazırlıklarını eden ekipte meydan aldı.

Sonraki yıllarda, üretilen tüm yeni modellerin devreye alınmasında enerjik görev düzlük ve Toyota Otomotiv Uran Türkiye’de değişik bölümlerde dip dozaj sorumluluklar üstlenen Delicesine, 2013’te 4 sene sürecek Brüksel merkezli Toyota Avrupa Geri Hizmet Direktörlüğü görevine atandı.

Sonrasında 2017’de Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Üretimden Mesul Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine bitmeme fail ve 2020 Ağustos’ta atandığı Toyota Çekya Fabrikasında proje önder liderliği görevini halen yürüteç Delice, 1 Ev’ta Toyota Otomotiv Endüstri Türkiye NANIAZIZ Umumi Müdürü ve CEO’su adına bakir görevine başlayacak.

Toyota ABD’de araba pil tesisi kuracak

 

Toyota toptan üretimini yüzdelik 15 düşürecek

 

Toyota, 27 üretim bandını durduracak

 

Share: