Alman otomotiv sektörü alarm veriyor!

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Fıkdan Delimsirek, Türkiye’nin Otomobili Hamle Grubu (TOGG) ile ilişkin standart, ölçüt talepleri ve ihtiyaçlara ilişkin süreçleri çok yakından takip ettiklerini belirterek, çekicilik olarak yerli otomobile ellerinden gelen katkıyı vermeye devam edeceklerini bildirdi.

Delicesine, yazılmış açıklamasında, TOGG Projesi’nde adım adım sona yaklaşıldığına belen ederek, tamam Türkiye’nin 2022 böylelikle üretim bandından önceki aracın ineceği günü beklediğini vurguladı.

TOGG’un üretim bandından indiğinde yükleme altyapısına ilgili standartların hazır olduğuna dikkati calip Şahin, “TOGG aşina elektrikli olacak. Dünyada bile erke tüketiminde var olan değişimlerin tamamının TOGG’de teknolojik kendisine uygulandığını ve geliştirilerek uygulanmaya devam edeceğini göreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“TSE, yükleme altyapısına ilişkin iki ayrı standart hazırladı”

Burada nikbet edilen konunun, “TOGG üretim bandından indiğinde, yükleme altyapısıyla alakalı elektrikle ait problemlerinin çözülüp çözülmemesi” olduğunu belirten Atmaca, TSE’nin şarj altyapısına ilişik iki ayrı standart hazırladığı bilgisini verdi.

Atmaca, sınırlanmış bulundukları Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığının bu konudaki yönlendirmeleriyle “Elektrikli Vesait ve Elektrikli Çevirgeç Yükleme Sistemleri-Temel Terimler ve Tanımlar Standardı” ile “Elektrikli Anahtar Yükleme Üniteleri ve İstasyonları-Kurulum ve Düzenlilik Gerekleri Standardı”nı hazırlayıp kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlattı.

“Yerel otomobilimize tığ dahi gurur adına elimizden gelen katkıyı vermeye bitmeme edeceğiz”

TOGG’a TSE yerine ulama sunmaya devam edeceklerinin altını çizen Mecnunca, şunları kaydetti:

“Bizim TSE adına durduğumuz saha TOGG’un heyecanla beklendiği çağ, istihsal bandından indiğinde o otomobili kullanmaya karar vermiş insanların seçme yükleme altyapısı problemiyle karşılaşmadan rağbet rahatlığıyla kara yollarımızda aracı kullanabilir durumda olmaları ve memnuniyetlerinin da faziletkâr seviyede olmasını temin etmektir. TOGG ile ilişik başka standart yahut ölçüt talepleri ve ihtiyacı ortaya çıkacak olduğunda biz süreci çokça yakından strateji ediyoruz ve önceleri mücehhez olmaya gayret ediyoruz. Domestik otomobilimize tığ de gurur kendisine elimizden mevrut katkıyı vermeye devam edeceğiz.”

 

Togg CEO’sundan kıymet mesajı

 

TOGG CEO’su, evcil otomobilin eş değer olacağı modeli açıkladı

 

Otomotiv sektöründen TOGG uyarısı

 

Share: