Almanların yüzde 49’u Scholz’dan kıvançlı değil

Almanya’da halkın tutumunu ölçmek üzere, araştırmacılar sabık hafta kısaca bin kişiyle sormaca yaptı. Alman anketör Insa eliyle yürütülen ve Bild ferç Sonntag gazetesi yoluyla yaptırılan ankete bakarak katılanların tahminî yüzdelik 49’u Scholz’un görevini yütürme şeklinden memnun olmadığını söyledi. Gazeteye göre bu, görevdeki şansölyenin sabık sene 8 Aralık’ta göreve başlamasından berialdığı arz bağan izin seviyesi.

Ankete katılan Almanların yüzde 38’i Scholz’un performansından memnun olduklarını dile getirdi. Almanya’da şu anda yönetimde olan koalisyon hükümeti ise, ankete katılanların yüzdelik 55’inin beklentilerini karşılayamazken, küsurat yüzde 35’i hükümeti onaylıyor.

Scholz’un popülaritesi rekor düzeyde düşük

Soruşturmacı Civey yoluyla 17 Nisan ile 19 Nisan beyninde iletişim araçları kuruluşu Der Spiegel üzere gerçekleştirilen daha mümasil tarihli tıpkı sormaca ise Almanların hemen yüzde 25’inin Scholz’u tüvana benzeri önder yerine gördüğünü gösterdi. Ankete katılanların yüzdelik 42’si, şansölyenin zinde tıpkısı liderin niteliklerine sahip olmadığını düşündüklerini tabir etti.

Der Spiegel, Scholz’un kendi Içtimai Demokrat partisinin (SPD) destekçileri beyninde bibi nispeten popüler olduğunu ve bu gruptaki insanların yüzde 65’inin şansölyenin performansını onayladığını bildirdi. Bu ankette ise 5 bin 65 kişinin görüşü değerlendirildi.

Almanya Başbakanı Scholz, Zelenskiy ile telefonda görüştü

Draghi ve Scholz, Rusya’ya yaptırımlar üstüne uygun

Scholz, doğalgaz ödemelerinin ruble yerine yapılmasını akseptans etmedi

Putin, Scholz ve Draghi ile görüştü

Scholz: Bu kavga durumuna ısınmak istemiyoruz

Rusya’ya erke ambargosu: Scholz’dan politik yanıt!

Share: