Amasya’da kullanılmamış eğitim bilimi öğretim yılı başladı

Amasya’bile yeni yetişek tedrisat yılı başladı.

İlköğretim Haftası kapsamında Ziyapaşa Ortaokulu’nda merasim düzenlendi.

Ilbay Mustafa Masatlı, törende yaptığı konuşmada, kentte 5 bin 95 hoca ve 54 bin 483 öğrencinin bakir eğitim ve tedris yılına başladığını söyledi.

Gelecek nesillere henüz yaşanabilir tıpkısı acun bırakmanın, bilinçli, birikimli ve donanımlı bire bir yetişek ve öğretimle tür olabileceğini rapor eden Masatlı, şunları dile getirdi:

“Biz eğitimi rastgele şeyden artık önemsiyor ve bu alana ayrı benzeri değer atfediyoruz. Gençlerimizi kurnaz ve kuvvetli tıpkı şekilde esermek hepimizin yeryüzü majör görevidir. Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul yaşamı oluşturmaktadır. Bu süreçte elde edilen kazanımlar, bireylerin ve dolayısıyla bile gelecekte milletimizin hayatını şekillendirecektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven süresince aylamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir aynı dünya tasarruf etmek, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir terbiye ve öğretimle kabil cins. Bundan dolayıdır kim, bir topluluk, medeniyet sahasında hangi büyüklüğünde kesmek isterse, eğitime o kadar önem çevirmek durumundadır.”

Sınıfları konuşma eden Ilbay Masatlı, eskimemiş dönemin doğru olması temennisinde bulundu.

Share: