Annesine gitmek istemeyen çocukların gözyaşları yürekleri dağladı

Annesine müracaat etmek istemeyen çocukların gözyaşları yürekleri dağladı

Murafaa çocukların anneye doğrulama edilmesine değişmeyen verdi, başvurmak istemeyen çocuklar gözyaşı döktü

Gözü nemli ağababa Hazar Balkır:

“Ayrıntılar annesini istemiyor, ben çocuklarımı anlayışsız istiyorum”

ISPARTA – Isparta’da babaları ile yaşarken hız ile annelerine doğrulama yapılmak üzere ekipler eliyle alınan torunlar gözyaşlarına boğuldu. Baba ise çocuklarının annelerinden çabukluk gördüğünü iddia ederek, namına kavrayışsız verilmesini istedi.

Isparta’nın Eğirdir ilçesi Sarıidris kasabasında oturan Hazar Şimşek, 2014 yılında tıpkı kasabada dünyaevi yaptı. Bu evlilikten Hasan ve Aslı isimli iki çocukları olan çift, 2019 yılında anlaşmazlıklar cihetiyle boşanmaya karar verdi. Murafaa çocukların velayetini anneye verdi. Ana, ikinci evliliğini yaparak Hatay’a yerleşti. Fakat torunlar annelerinin yanı sıra güç gördüklerini kanıt ederek babalarını aradılar. Ağlamalarına dayanamayan cet, çocuklarını annelerinin yanından alarak Sarıidris’e getirdi. Peşi Sıra çocukları üzere sulta davası açan cet, davayı kaybetti. Duruşma çocukların anneye teslim edilmesine karar verdi. Tahminî 2 yıldır babalarının birlikte olan torunlar, güllabi ve haciz memurları yoluyla babanın evinden alınarak anneye teyit edildi. Bu tam birey anlar yaşanırken, anneleri ile gitmek istemeyen çocukların feryatları yürekleri dağladı. O anlar el telefonu kamerası ile görüntülendi.

Hayatının yer el ayrılığını yaşadığını anlatım eden Hazar Balkır, “Füru annesini istemiyor. Çocuklarım sürat gördüğünü söyledi. Çocuklarımı zorla benden aldılar. Ben çocuklarımı dümbelek istiyorum. Bu bittabi doğruluk? Ben çocuklarımı kavrayışsız istiyorum” diye niteleyerek yardım beklediğini rapor etti.

Share: