Antalya’da yabancıya hane satışında balaban artış

Mağrip Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Güç, yaptığı açıklamada, yabancıya basamak satışı verilerinde Antalya’nın özellikle mevki genelinde öne çıkmaya bitmeme ettiğini belirtti.

Türkiye genelinde yabancıya satılan 5 konuttan birisinin Antalya’da olduğunu nâkil Tehlikeli, şunları kaydetti:
“Türkiye genelinde martta yabancıya hane satışı güzeşte yıla bakarak yüzde 40 artışla 4 bin 248 oldu. Bunun 889’u Antalya’da gerçekleşti. Antalya’da yabancıya bölük satışı yüzde 52’lik bir artım yaşadı. Yabancıya ev satışında İstanbul’un peşi sıra ikinci sıradaki kentimizin cazibesi, müstevli sürecinde da hane yatırımı fora etmek, Antalya’da süregelmek talip yabancıları çekti.”

Antalya’da basamak satışı verileri yükseldiğinde insanların akıllarına artan beton miktarı değil, modern ve beğenilen tasarımlarla öne sâdır, varlıklı toplumsal imkanlar sunan, katıksız çevreye hürmetkâr yaşam alanları gelmesi gerektiğini vurgulayan Sakil, “Kentin cümle paydaşları olarak bu bilinçle debi edersek güzel Antalya dünyanın arz flaş destinasyonlarından birisi yerine cazibesiyle ayırt yaratmaya devam edecektir.” ifadesini kullandı.

Göz fiyatlarında yükseliş sürüyor

Konut satışlarında artım

Share: