Araştırı: Günde 8 saat benimsenmek kalp krizi riskini artıyor

Çinli fen insanları, günde 8 saatten fazla oturmanın duygu rahatsızlığı riskini yüzde 50 artırdığını ispatladı. Keder verici sonuçların çıktığı araştırmada, kalp krizi nakil ihtimalinin ise yüzde 20 olduğu rapor edildi.

Uzmanlar antrenman yapmanın ve kimi zaman sandalyeden kalkmanın riski azaltacağını açıkladı. Araştırmacılar, 09-17 mesaisi işleyen ve gün ortası yemeğine çıkmayarak masasında yiyenleri uyardı.

Araştırmada 8 saatten fazla oturduğu yerden kalkmayanların, günde 4 saatten fazla oturanlara göre his yetersizliği can oranının ise yüzdelik 49 daha fazla olduğu belirtildi.

Çin Tababet Bilimleri  Akademisi ve Peking Bağlanak Tıp Fakültesi’nde görevli selen insanları, 21 ülkeden 105.677 insana bazı sorular sordu. Yaş ortalamasının 50 olduğu anket çalışmasında çalışanları kaç saat oturduğu ve duygu sağlığı sorunları mercek altına alındı. Sonuçları JAMA Cardiology isimli tababet dergisinde yayınlayan malumat insanları, ayrıntılı saatler süresince oturmanın insan sağlığına beis verdiğini söyledi.(Sözcü)

Sunu büyük 3. tetikleyici: kalp aksesi riskini artırıyor!

Uykusuzluk kalp krizi riskini artırıyor

Ehlihibre isimden kalp krizi riskini azaltacak tavsiyeler!

Sigarayı bırakanların kalp krizi riski yüzdelik 50 düşüyor

Ayn taramasıyla kalp aksesi riski hesap pusulası edilecek

Bu âraz varsa ilgi! Kalp krizinin habercisi mümkün

Share: