Araştırı: Güneş Tacı, kişilerin iş performansını düşürebilir

EurekAlert sitesinin haberine bakarak,

Waterloo Üniversitesi’nin Psikoloji Departmanı Profesörü James Beck ve öğrencisi Arden Flow eliyle ölçülü çalışmada, virüse düçar ve yakalanmamış 94 parçalanmamış zamanlı çalışandan olgun toplandı. Herhangi Bir iki grubun dahi ana nüfus bilimsel özellikler açısından düzenli olduğu ifade edildi.

Elan çok zahmet yaşıyorlar

Beck, “Kovid-19 hayatımızın ayrımsız parçası olmaya sunma azından öngörülebilir gelecek amacıyla devam edecek. Kovid-19’a yakalanan insanların iyileşip işe dönmesi daha çok yaygın tıpkısı boyut. Çalışmamızda bu eşhas, Kovid-19’a yakalanmamış kişilere oranla elan fazla müşkül yaşadıklarını bildirdi” ifadelerini kullandı.

Detayları Scientific Reports dergisinde yayımlanan araştırmada, iki grubun karşılaştırıldığını belirten Beck, “Kovid-19’a yakalananlardan oluşan kadro, hastalığı on paralık geçirmeyen gruba kıyasla, hareket durumunda akıl, dikkat ve eylemle ilgilendiren mesail namına tanımlanan bilişsel başarısızlıkları daha fazla bildirdi” dedi.

Emek hayatına etkisi

Beck, güneş tacı virüse yakalanan bireylerin iyileştikten sonraları aksiyon durumunda çor öncesi başarım seviyelerine dönmekte sarp yaşayabileceğini; hisse senedi yükünü hafifletmek, teslim tarihini alaşağı etmek ve streç çalışma saati kabil düzenlemelerle bunun üstesinden gelinebileceğini söyledi.

Hindistan’dahi Kovid vakaları 3 ayın zirvesinde

Alman Dışişleri Bakanı Baerbock Kovid’e yakalandı

Gelişigüzel kaza incelendi: Albeni kirliliği Kovid ölümlerini artırıyor mu?

Kovid vakalarında ABD ve Çin başı çekiyor

Finlandiya Başbakanı koronaya yakalandı

KUL’de 82,1 milyon doz güneş tacı virüs aşısı yararsız oldu

Share: