Araştırı: Kovid kısıtlamaları insanların yaratıcılığını artırdı

Fransa’da planlı araştırmada, katılımcılara müstevli dönemindeki alışkanları, etkinlikleri ve bunlara dair can tepkilerine dayalı bir paradigma soru soruldu. Araştırmada, kısıtlamaların insanları, rutinlerini değiştirmeye ve eskimemiş normallere kıç uydurmaya atıf ettiği ortaya kondu.

Daily Mail’in aktardığına bakarak katılımcıların tahminî yüzde 40’ının müstevli öncesinde aktivite yaptığına belen edilen araştırmada, müstevli döneminde ise kestirmece yüzde 60’ının aşındırmak ika, spor, suret çizme, dekorasyon, çalgı aleti arak, terzilik dikme, dayanıklı yazarlığı kabilinden yeni ve üretken aktiviteler yaptığı sav edildi.

Yemek yapma, spor, dans programları ve bostan işleri…

Bu dönemde yapılan aktivite oranı artarken sunma çok yapılan etkinlikler arasında kemirmek yapma, spor, dans programları ve bostan işleri öne artık.

Araştırma ekibinden Theophile Bieth, konuya dair yapılan gayrı çalışmaların katılımcıların ruh bilimsel yerine bu süreçten münasebetsiz etkilendiğini ortaya koyarken, kendilerinin sokağa çıkma yasaklarının kişileri daha “yaratıcı” ayla getirdiğini belirleme ettiklerini söyledi. Bieth, kişilerin kendilerini daha iyi hissettikleri dönemlerde henüz doğurucu düşündüklerini gördüklerini belirtti.

Fransız Millî Esenlik ve Tıbbi Araştırı Enstitüsünden Alizee Lopez-Persem dahi üretken düşüncenin kişilerin zıt duygularını daha bereketli arama etmelerine da imkan tanıdığını açıkladı.

Pfizer’ın Kovid-19 hapının güvenilirliği sorgulanıyor

Japonya, yabancı turiste müteveccih Kovid tedbirlerini kaldıracak

DSÖ: 15 milyon can kaybı Kovid-19 ile angajmanlı

Araştırma: Bakir Kovid dalgası yolda türlü

Kovid ile esrarengiz virüs ortada bağlam namevcut

Share: