Araştırı: Kullanılmamış Kovid dalgası yolda olanaklı

Haber insanları Omikron’un BA.4 ve BA.5 isimli alt varyantlarının antikorları zir etmeyi başardığını duyurdu. Afrika Keyif Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada koronayı geçirenlerin zaman değerleri incelendi. Marifet insanları artık güneş tacı virüs geçirenlerin Omikron’un BA.4 ve BA.5 varyantlarına alın antikor sağlamadığını saptadı.

Içki değerlerini inceleyen uzmanlar, Kovid’i atlatmayı başaranların antikor tezyit seviyelerinin 8 itmam düştüğünü bildirdi. Aşılama olanların yeni virüse cebin antikor seviyelerinin dahi 3 ikmal düştüğü ortaya bundan sonra. Fen insanları güneş tacı virüsü atlatan hastaların tekrar dahi gardını indirmemesi gerektiğini söyledi.

Fen insanları, otantik Omikron varyantını atlatmış 24 yaşama, 8 Pfizer/BioNTech aşısı olan ve 7 bile Johnson & Johnson aşısı olmuş insanlardan nefes örneği aldı.

‘BA.4 ve BA.5 YENİ BİR SALGIN YARATABİLİR’

Henüz hakemli aynı dergide yayınlanmayan araştırmayı fail uzmanlar, “Omikron’un BA.4 ve BA.5 varyantlarına karşı antikor seviyeleri çok bağan, hele aşılama sıfır grubun alamet gösteren hastalığa karşı dehalet ihtimali çokça düşük” açıklamasını yaptı. Bilim insanları, “BA.4 ve BA.5’in gizil yerine yıpranmamış bir salgın dalgası yaratması ihtimali bulunuyor” dedi.

Paylaşılan sonuçlar, Omikron’un ilk görüldüğü Cenup Afrika’da hikâye sayılarının esasen artmasıyla ayrımsız zamanda geldi. Cumartesi günü ülkede 6527 insanda virüs belirleme edilmişti. Mart ayının böylelikle ise ülkede 581 olay vardı.

Kovid ile esrarengiz virüs ortada bent bulunmayan

AKARSU: Korona virüse yakalanan kişi yüzdelik 80 civarında

Güneş Tacı atlatanlara uyarma: Son günlerde görülen bu belirtiye dikkat!

Bili Kurulu Üyesi’nden gözde ‘güneş tacı aşısı’ açıklaması!

Fauci: Pandemi sona eriyor

Pandemide sona akla yatkın! Endemi ile farkı ne?

Share: