Araştırma: Dünya ısındıkça ABD’deki kasırgaları kuvvetlenebilir

“Phys” genel ağ sitesinde düz düz haberde, Amerikan Jeofizik Birliği Konferansı’nda sonuçları paylaşılan araştırma, karbondioksit oranının artmaya bitmeme etmesi yerinde, KÖLE eyaletlerinde gösterişli katabolizma ve fert kayıplarına illet olan şita kasırgalarının, bu yüzyılın böylecene 9 bitirme daha hayat dolu ağıl gelebileceğini ortaya koydu.

MEMLUK’nin Kentucky eyaletindeki Mayfield şehrini vuran kasırgadan geçmiş kaleme alınan araştırma, toptan ısınmayla birlikte abuhava değişikliklerinin sonuçlarının görülmeye başlandığı serencam dönemlerde kasırgaların sıklığına değil, yıkıcı gücüne odaklandı.

Çalışmanın yazarı Illinois Üniversitesi Gaz Yuvarı Bilimleri Başkanı Jeff Trapp, gelecekte, bulunan abuhava şartlarında daha evvel deneyimlenmeyen çokça dinamik huy olaylarının yaşanma potansiyeli olduğunu tabir etti.

Trapp, araştırmasında, kış fırtınalarının niteliğine dair köklü değişikleri tespit ederken yalım artışıyla bu arada rüzgar hızı, dönüşü ve nöbet uzunluğunu karışma ettiği aynı yöntem kullandığında rüzgar hızının kestirmece yüzdelik 14, gücünün ise 9 hatim arttığı sonucuna ulaştı.

Global araştırı: Peçe takmak Kovid-19’a yakalanma riskini yüzde 53 azaltıyor

 

Azrail araştırma: Havada koronanın RNA’sı bulundu!

 

Kullanılmamış araştırı isyana meni etti: Mars Kolonileri, Dünya’evet cebin ayaklanabilir

 

Share: