Artvin Şavşat Belediyesi Zelzele Bölgesine Yardımlarını Ulaştırmaya Bitmeme Ediyor

MERAM İSTANBULLU

6 Gücük Ay depreminin ardından başlatılan müzaheret kampanyalarına bindi veren Artvin Şavşat Belediyesi, toplanan besin ve ihtiyaç malzemelerini depremzedelere ulaştırmaya bitmeme ediyor. Bu kapsamda 9 tır yardımı deprem bölgesine ulaştıran Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acara, “Öncelikle ülkemizin başı sıhhatli olsun, 4-5 gündür ülkemizde yaşanan zelzele felaketinden kıran dünyanın dört bir yanından yardımlar gidiyor. Hele bizde ilçe kendisine Şavşat halkının bu konuda çok hassas olduğunu gördüm” dedi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen iki nazik depremin ardından Artvin’in Şavşat ilçesi belediye organizasyonuyla birlikte deprem bölgesine çokça miktarda besin, odun ve kömürden oluşan toplanmış 9 tır gönderdi.

“YER SARSINTISI BÖLGESİNE YARDIMLARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Şavşat Şehremini Nihat Çevik, depremzedelere yapılan yardımlarla ilgilendiren şunları söyledi:

“Öncelikle ülkemizin başı sağlıklı olsun, 4-5 gündür ülkemizde yaşanan yer sarsıntısı felaketinden dolayı dünyanın ciharıyek yanından yardımlar gidiyor. Hele bizde kaza olarak Şavşat halkının bu konuda çok duyar olduğunu gördüm. Bizde karınca kaderince zelzele bölgesindeki insanlara kuşkusuz yardımcı olabiliriz şeklinde yardım kampanyası başlattık. Bugüne büyüklüğünde ilk günden bugüne hep 9 tır gereç gitti. Bunların içerisinde çokça miktarda azık maddesi, odun ve kömür var. İki tır bugün yola çıkma ve odun yükleyeceğiz. Giden tırlarımızı Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Kilis’e göndereceğiz. Zaman yola çıkacak tırlar Hatay’a gidecek.

Ben hele Şavşat halkına duyarlılığından hava çok teşekkür ediyorum. Âdeta umulmadık ve umulmayan tıpkı tepkiyle depremzedelerimizin yanı sıra olmaya çalıştılar. Ego bu vesileyle Şavşat ile kurum duyuyorum ki yardımlaşmanın yeryüzü güzelini gösterdiler. Kül Şavşatlılara ve emeği güzeşte herkese çok teşekkür ediyorum. Özellikle burada toplanan malzemeleri deprem bölgesine yetiştiren kamyoncu şoför arkadaşlarıma birlikte değişik teşekkürname ediyorum. Şavşat belediye reisi adına Şavşat ile hava duyduğumu tıpkısı el elan nakletmek istedim.”

Share: