Avrupa sanayisi uçurumun kenarında

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Avrupa’bile Danimarka’dan Almanya’evet bir nice büyüklük kısıtlamaları yavaştan kaldırırken onları İtalya, Fransa ve İspanya izledi. İşe devir ise aceleci ayrımsız şekilde olamaz. Şirketler çalışanlarının güvenliği amacıyla sosyal uzaklık ve hijyen önlemlerini uygulamak zorunda kalacaklar.

Üretimin yeniden başlaması Avrupa üzere dirimsel öneme cemaat. Karantina sürecinde Avrupa’birlikte özel sektörün faaliyet verileri çakılırken aylakçılık rakamları rekor kırdı. Güneş Tacı virüs salgınının kat açtığı krizin etkisi ile ekonomiye cesaret tarihin genişlik güçlü düşüşünü yaşadı. Sanayisi hayatiyetli olan Almanya’birlikte da Münih merkezli soylu erki beyin kuruluşu Ifo aracılığıyla hazırlanan dizin, iş dünyasının ekonomiye olan güveni April ayında tarihinin düşük seviyesine indiğini ortaya koydu. Ifo yaptığı açıklamada, “Korona virüs krizi Alman ekonomisine birlik hiddeti ile saldırıyor” değerlendirmesine yer verdi. Nisan ayında Ifo gelişim ortamı endeksi Mart ayındaki 85,9 puandan 74,3 puana indi. Beklentiler ise Endeks’in 80 puana gerileyeceği yönündeydi. Cari uzanım endeksi 92,9 puandan 79,5 puana geriledi. Ifo Başkanı Fuest Clemens yaptığı değerlendirmede, “Şirketler hiçbir ant önümüzdeki aylar amacıyla bu büyüklüğünde kötümser olmamışlardı” diyerek konuştu.

Alman izlemci Michael Groemling’e bakarak şirketler baştan açılsalar da bozulan tedarik zincirini revize etmek gözüktüğü büyüklüğünde cılız olmayacak. Elan bile mehabetli olan ise pandemi sonrası dünyada sunu talebi ne ölçüde şekilleneceği.

Peugeot, Citroen ve Opel’mağara sahibi olan PSA Group, Avrupa’daki fabrikalarını hangi ant açacağı konusunda bir vukuf vermedi. Şirketin CFO’su Philippe da Rovira’a göre üretime başlamayı bayilerin eş rakamları belirleyecek.

Avrupa’de otomotiv sektöründe çalışan 14 milyon can belirsizlikler arasında işine ansız benzemek istiyor. Fiat Chrysler belli belirsiz ticari vasıta üretime pazartesi günü tekrardan başlamayı planlarken Ferrari’nin üretimine 4 Mayıs’ta başlayacak. Dünyanın genişlik büyük otomobil üreticisi Volkswagen, geçtiğimiz perşembe haset elektrikli otomobilin üretimine başladı. Renault ise motor ve yedek parça fabrikalarını baştan açarak ¼ oranında çalışanının hareket başı yapmasını sağladı. Şirket İspanya, Portekiz, Fas ve Rusya’daki fabrikaları ise üretime devam ediyor.

Avrupa ekonomisinin işaret kemiğini oluşturan otomotiv sektörü üretime baştan başlamaya hazırlanırken talebin ne yönde şekilleneceği ise zül konusu.

Avrupa böylelikle 1 trilyonluk bütçede anlaştı

Avrupa sosyetesi cümbüş için İsveç’e gidiyor

 

Share: