AXA, Generali’ye sabık sakat yöneticisini alıntı ediyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Fransa merkezli sigorta ve ikili sigorta grubu AXA, Frédéric da Courtois’un CEO Yardımcısı adına şirkete yeniden katılacağını ve risk reasürans işlevini üstleneceğini açıkladı. birlikte Courtois, rakip ikili sigorta şirketi Generali’üstelik geçirdiği beş yılın ardından Ağustos kocaoğlan başında AXA’ya yeniden katılacak.

Artemis’mağara haberine bakarak deneyimli sigorta yöneticisi daha ilk AXA Re’birlikte CEO Yardımcılığı, şirketin Japonya ve Asya birimlerinde CEO Yardımcılığı ve AXA’nın İtalya birimi CEO’su kalkışmak amacıyla bir nice kayırıcı düzey pozisyonda 19 yıl çalışmıştı. Dahi Courtois henüz sonra rakip firma Generali’ye geçerek uluslararası işletme biriminin CEO’su kendisine görev yaptı. Sigorta yöneticisi, Generali’üstelik para ve ilçe sigortası ve ikili sigorta alanları bile dahil oluşmak için eke sorumlulukları üstlenirken bir zamanda şirketin dalavere kurulunda birlikte koltuğu bulunuyordu.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre AXA’ya yeniden katılan de Courtois, Finans ve Yatırımlar, Risk Yönetimi, Izleme ve Riziko Reasüransı (ekip üzere reasürans mübayaa) sorumluluğun üstlenen benzeri CEO Yardımcısı pozisyonunda olacak.

AXA CEO’su Thomas Buberl, şirketin yeni liderlik kadrosuyla ilişkin yorumlarında, “2023 önemli planının (Driving Process) lansmanı ile AXA üzere yıpranmamış ayrımsız zaman başladı. 2020 sonuçlarımız AXA’nın Kovid-19 krizindeki dayanıklılığını gösterdi ve şimdi ağız ağıza 2023 planımızı uygulamaya odaklandık. Ağdalı ve değişken kalacak tıpkısı biçimde, ciddi önceliklerimizin yürütülmesini hızlandırmak ve AXA’nın liderliğini tüm pazarlarımızda doldurmak üzere yenilenmiş tıpkı önderlik ekibi ve daha kıytırık tıpkı kombinezon açıklamasında bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

AXA’nın Ünsiyet, İnsan Kaynakları, Denetim, Neva ve Amme İşlerinden mesul Ekip Genel Sekreteri George Stansfield tıpkı sair CEO Yardımcısı seçildi. Stansfield esbak görevleriyle alay malay şirketin ayrıca İletişim, Işaret ve Sürdürülebilirlik alanlarını dahi denetleyecek.

Stansfield, 30 yılı aşkın tıpkısı süredir AXA’nın Amerika Mürekkep Devletleri ve Fransa birimlerinde fariza yapıyor.

AXA ayrıca, Mali İşler Sorumlusu (CFO) Etienne Bouas-Laurent’in 1 Temmuz’dan itibaren AXA Belçika’nın CEO’su pozisyonuna getirdi. Bouas-Laurent AXA’nın Lüksemburg’daki faaliyetleri da denetleyecek. Sigorta şirketinin benzeri gayrı dal düzey ataması ise AXA Riziko ve Envestisman Sorumlusu Alban de Mailly Nesle ile ilgiliydi. Nesle 1 Temmuz’dan itibaren Kol Yatırımları’na liderlik etmeye devam ederken sigorta firmasının CFO görevini üstlenmeye hazırlanıyor.

AXA CEO’su Buberl, “Frédéric’i Generali’birlikte geçirdiği çok başarılı ilkokul yılın ardından, çoğu merkezi işlevi denetleyen umum müdürlük ve stratejinin uygulanması sorumluluğu dahi dahil oluşmak amacıyla tıpkısı dizi dal dozaj hile görevinde bulunduğu AXA’de gine ağırlamaktan iri mutluluk duyuyorum. Generali’ye katılmadan evvel Frédéric, AXA İtalya CEO’luğu de karışma tıpkısı dizi film art dozaj görevde 20 yıldan aşkın ayrımsız süre AXA’bile çalıştı. Frédéric, fasıl ve finansal piyasalar üzerine uzun boylu bilgelik birikimini getirecek ve 2023 planımızın yürütülmesinde kilit afi oynayacaktır. Yolculuğumuzun bu eskimemiş aşamasında Frédéric ve George ile mail çalışmayı dört gözle bekliyorum” ifadelerine kayran verdi.

Axa grubundaki değişik büyük liderlik değişiklikleri dahi bu sabah basınla paylaşıldı. CEO, “Bakir yeteneklerle güçlendirilen ve çok geniş ayrımsız açılım ve kişilikleri benzeri araya getiren bu yıpranmamış liderlik kadrosunun, akse sonrası yeni ortamda başarılı tıpkısı şekilde yolumuzu bulmamıza, mütenevvi ve kapsayıcı tıpkısı kültür geliştirmeye bitmeme etmemize ve AXA’nın devir amacıyla liderliğini ve hırsını pekiştirmemize yardımcı olacağından eminim” açıklamasında bulundu.

AXA’nın dal düzey yönetiminde değiş

 

Türkiye Lojistik Portalı devreye alınıyor

 

Yenilenebilir enerji kömürün tahtını salladı

 

Share: