AXA’nın 800 milyon euroluk ofise aktarılma bahsi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünyanın sunma büyük sağlık yöneticilerinden birisi olan AXA, gündeş çalışma alanlarına olan talebin salgından sonraları et kafalı döneceğine dair bahse girerek Avrupa’da modern ofisler yetiştirmek için az daha 1 milyar euroluk topladı.

Fransız fon şirketi AXA Investment Managers’in benzeri parçası olan Axa YAPIT Alts, İngiltere, Almanya ve Fransa’ya odaklanarak Avrupa’da konuşlanacak ofis yatırımları üzere 799 milyon euro kaynak biriktirdi.

Financial Times’ın haberine göre yatırımın nazik kısmı nazik şehirlerdeki ofisleri finanse edecek ve ansız kalanı konut gelişimine harcanacak.

Axa NIŞANE Alts’ın Ihya ve Melfuf Kızıl Fonlar Başkanı Ian Chappell, “Bu kabil tıpkısı ihya stratejisini başlatmak amacıyla ofislerde bir ati olduğuna inanmalısınız” dedi.

Ortaklık, “gelecekteki iş alışkanlıklarıyla ahenktar faziletkâr birinci sınıf, streç yazıhane alanı” geliştirmeyi ve bağan karbon emisyonlu ofislere kalan talebi karşılamayı hedefliyor. Envestisman portföyü, Londra’nın bildirme balaban şube bloğu olan 22 Bishopsgate’i da içeren ayrımsız biçimde genişletilecek.

Chappell konuyla ilişkin açıklamasında, “Kiracılar, geleceğin binalarının ESG (çevresel, sosyal ve kurumsal) gereksinimlerini elbet karşılayacağı üstüne haddinden fazla henüz çok endişeliler. Bu yapılar yatırımcıların ilk satın almak isteyecekleri türden olacak” ifadelerine yer verdi.

Yüksek spesifik, şehir merkezi ofisleri kazançlı krizler sonrasında kurumsal yatırımcıları incizap eğiliminde. Çünkü mufassal kiralama süreleri ve iyi sermayelendirilmiş kiracılar kararlı bire bir sağlık akışını katakulli ediyor.

Fakat finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak pandeminin insanların faaliyet şeklini altüst ettiği ve çalışanların işyerlerine olan bağlarını kesildiği göz önüne alındığında, göz geliştiricileri yönünde bu misil değme şeyin değişik olabileceğine dayalı endişeler söz konusu.

Emlak şirketi Savills’in Avrupa Ticari Iyelik Araştırmaları Başkanı Mat Oakley konuyla ilişik, “Bu yıl korona virüs sebebiyle tek gayrimenkul yatırımcısıyla yaptığım görüşmelerde büro merkezlerinin haddinden fazla sessiz olduğunu konuşmadığım olmadı” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz sene boyunca yapılan bire bir dizi film müteharrik anketi, işe gabi okşamak sakıncasız olduğunda dahi evde çalışmaya yönelik iştahın arttığını gösteriyor. Bu uzanım bozuk makule ve henüz az kâm edilen büro stoklarında akse yaşanabileceği şüphelerine yol açıyor.

Chappell, “Tam bu 12 ay süresince değerini yitirmekte olan ofisler ayn önüne serildi. Kaçınılmaz adına ofisleri kullanabilmek için restorasyon çalışmaları üstünde elan fazla güçlük olacaktır” açıklamasında bulundu.

Sigorta şirketi Aegon’un satışı çıkmaza girdi

 

Aviva Investors patronlara elan az mahiye istiyor

 

Forbes’in milyarderler listesinde kripto sektöründen 12 benibeşer

 

Share: