BA.2 varyantı vahim hastalıklara bozukluk oluyor

Japonya’de, Omikron varyantının tespit edilen ast varyantı BA.2 ile ilgilendiren kullanılmamış benzeri araştırı yayımlandı.

Çalışmada, virüs varyantının tıpkı ast türü olan BA.2’nin, gayrı mutasyonlara bakarak henüz hızlı yayılabildiği, tıpkı zamanda elan sakil hastalıklara illet olabileceği belirtildi.

Korona virüs ile mücadelede kullanılan araçları süreduran arkaç getirebileceği açıklanan kullanılmamış varyantın, Japonya’üstelik yapılan bakir laboratuvar deneyleri ile ince kendisine incelendiği aktarıldı.

BA.2’nin Omikron kabilinden, aşıların yarattığı bağışıklıktan balaban ölçüde kaçtığı vurgulanan araştırmada, güçlendirici korona virüs aşısı dozunun hastalığı yüzde 74’e kadar engellediğinin altı çizildi.

Zir varyantın antrparantez, şu anda Omikron’a cebin geçer not monoklonal antikor olan sotrovimab birlikte karışma başlamak üzere gâh tedavilere mukavemetli olduğu bildirildi.

Araştırma ile ilgili konuşan Ohio’daki Cleveland Clinic mikrobiyoloji kürsü başkanı Dr. Daniel Rhoads, “Bu, BA.1’den (Omikron) elan çığlık ayrımsız virüs tür, çıktı bulaşabilir ve elan üzücü hastalığa neden cins” diye konuştu.

BA.2, özgün Kovid’e hastalık olan virüsle karşılaştırıldığında oldukça mutasyona yakalanmış, Omikron’dan ise ayrımlı olan düzinelerce gen değişikliğine eş olduğu aynı tuhaf kendisine tanımlanıyor.

Çalışmayı yürüten Tokyo Üniversitesi’nden araştırmacı Kei Sato, bu bulguların BA.2’nin ayrımsız Omikron türü yerine kabul edilmemesi gerektiğini ve daha yakından izlenmesi gerektiğini kanıtladığını savundu.

Sato, verdiği demeçte, “Bildiğiniz üzere BA.2’ye ‘gizli Omikron’ deniyor” derken, bunun nedeninin, PCR testlerinde Omikron’un yaptığı üzere benzeri S-geniş misyon hatası adına görünmemesi olduğunun altını çizildi.

MADUN VARYANTIN CİDDİYETİ HAKKINDA ACUN VERİLERİ

BA.2 konusunda yapılan araştırmalar, madun varyantın Omikron’dan kestirmece yüzde 30 ila 50 daha bulaşan olduğunu ve 74 ülkede tespit edildiğini aktarmıştı.

ÇAKER Çor Arama ve Önleme Merkezleri, Kovid-19’lu Amerikalıların kısaca yüzde 4’ünün şu anda BA.2’nin sebep olduğu enfeksiyonlara sahip olduğunu aritmetik ederken, bildirme az 10 ülkede başat arkaç geldiği vurgulandı.

Acun Esenlik Örgütü’nün haftalık epidemiyolojik raporuna bakarak başat olan ülkeler Bangladeş, Brunei, Çin, Danimarka, Guam, Hindistan, Karadağ, Nepal, Pakistan ve Filipinler oldu.(NTV)

ESIR’de halkın yüzde 73’ü Omikron’a cebin muafiyet kazandı

 

‘İsrail’de Omikron dalgası kırılıyor’

 

Uzmanından haddinden fazla pahal uyarı! Omikron varyantı 2 gözyaşı altı çocuklarda bunaltıcı seyrediyor

 

BioNTech’in Omikron aşısı gecikecek

 

Share: