Bakire Timur’dan Yurt Katılma Bankası açıklaması

Nef Umumi Heyet Başkanı Kızoğlankız Timur, “18 yıl aradan sonra Türkiye Yurt Katılım Bankası’nın elektrik izni alması vakit kaybetmeden sektörümüz için değil, ülkemiz için üstelik önem teşkil ediyor. Öncelikle sarsıntı tehlikesine cebin riskli yapıların güçlendirilmesi, cezire ve mahalle bazında kentsel alanların dönüştürülmesi üzere domestik yönetimlere müteveccih projelerin finasmanına eskimemiş yöntemler üreteceğini umuyoruz.

Ülkemizde Çevre ve Kentçilik Bakanı Sn. Garaz Kurum’un de vurguladığı amacıyla yılda 300 bin konutun dönüşmesi hedefleniyor. Burada hem konut geliştiricilerin hem da tüketicilerin finansmana ulaşımının kolaylaşması, finansmanın çeşitlenmesi işlerin henüz üstelik çabuk yürütülmesi yerine kocaman.

Kullanılmamış kurulan bankanın özellikle taşınmazlar sektörüne seçkin soy nakdi ve gayrinakdi finansman sağlayabilecek yeterlilikte olması, Kaynak Müsteşarlığı ve/yahut Türkiye Cumhuriyet Altını Gestalt Bankası ve bünye birlikleri gözetiminde oluşturulan tıpkı sözleşme kapsamında meydan yapıcılığı üstlenebiliyor olması kıymetli. Bu, sektörde yeterlilik sahibi markaların ayrışmasını, sektörün daha birlikte canlı arkaç getirilmesini sağlayacaktır” dedi.

Share: