Bandırmalı yüzücüler Türkiye finallerinde

Bandırmalı yüzücüler, “Millî Hisse Senedi Ligi Projesi” kapsamında Bolu’da düzenlenen elemelerde, 16 barajın tamamını geçerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

2011 tevellütlü üç sportmen 9-10-11 Antrakt tarihlerinde Samsun’üstelik, 2010 tevellütlü Cezire Elif ise 17-18 Antrakt tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek olan Türkiye finallerinde kulaç atacak. Ayak Topu ve basketbolda adını Türkiye’ye duyuran Bandırma, yüzme branşında da kendini göstermeye hazırlanıyor. Bandırmalı Milli Yüzme Antrenörü Aytaç İlban’ın öğrencisi dört yüzücü, “Ulusal Iş Ligi Projesi” kapsamında Bolu’de düzenlenen elemelerde sıkıntı kabil esti. 2010 tevellütlü Ada Elif Kargı ve 2011 doğumlu sporcular Zeynep Baylanlık Tığlı, Zeynep Onbaşı, Erdoğan Yiğitsoy ferdi yerine katıldıkları müsabakalarda, 16 barajın tamamını geçerek Türkiye finallerine adlarını yazdırdı. 2011 tevellütlü üç sportmen 9-10-11 Fasıla tarihlerinde Samsun’bile, 2010 tevellütlü Cezire Elif ise 17-18 Ara tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek olan Türkiye finallerinde kulaç atacak.

Yüzme alanında öğrencileriyle alay malay elde ettikleri başarının Bandırma açısından önemine belen fail Bandırmalı Milli Çalıştırıcı Aytaç İlban, haftada 6 dönüş yaptıkları antrenmanların meyvelerini toplamaya başladıklarını söyledi. Sporcularının Balıkesir’de vize yarışlarıyla başlayan Türkiye finalleri serüveninde bilcümle engelleri hepyek aştığını dile getiren İlban, “Önceki Balıkesir, peşi sıra sırasıyla Isparta ve Bolu’birlikte düzenlenen elemelerde lüzumlu barajları alarak Türkiye finallerinde Bandırma’yı mandepsi edecekler” dedi.

Ailelerin gösterdiği fedakarlığa, sporcularının antrenmanlarda çokça çalışıp, elemelerde kulaçlarının gücüyle adlarını finallere yazdırarak karşılığını verdiğine özen çekici İlban, çokça daha iri organizasyonlarda haddinden fazla daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığını dile getirdi. Futbol ve basketbolla anılan ve bire bir sahil şehri olan Bandırma’nın yüzme sporunda dolay planda olması ve tanınması üzere çalışmalarına gece gündüz bitmeme edeceklerinin altını çizen İlban, “Önümüzde yıpranmamış bire bir murat var. Bolu’dan döndük ve şimdiden 2011 doğumlu sporcularımızın Samsun’bile, 2010 doğumlu sporcumuzun ise Mersin’de katılacağı Türkiye finallerine odaklandık” şeklinde konuştu. – BALIKESİR

Share: