Bankacılara çekinmezlik bakanlardan daha fazla!

Türkiye’de dip tıpkısı atılganlık erozyonu yaşanıyor. Ipsos araştırmasına bakarak, bakanlara büzük hoppadak yüzde 18. Bankacılara de öz seçtiği politikacılardan çok güvenen halkın birbirine güveni ise sunma bağan seviyede.

28 ülkeyi kapsayan araştırmaya bakarak Türkiye’de bakanlara güven yüzde 18 iken bankacılara cesaret beniz- de 22 seviyesinde.

DOKTORA BÜZÜK ORANI DÜŞÜŞTE

Sözcü’den Tutku Ermiş Beyhan’ın haberine göre; Politikacılara atılganlık hoppadak yüzdelik 14. Yargıçlara büzük yüzdelik 29 ile, askerlere yiğitlik bile yüzdelik 39 ile toptan ortalamanın gerisinde. Türkiye’bile polislere olan yürek ise yüzdelik 42 ile toptan averaj olan yüzde 37’nin üzerinde. Ipsos’un yaptığı global araştırmaya bakarak Türkiye’üstelik doktorlara olan güvende 11 puanlık düşüş var. Bu meslek küresel ortalamada güvende ilk sırada iken Türkiye’de yüzde 58’lik cüret oranı ile, yüzde 63’ün güvendiği bilgi insanlarından sonra ikinci sıraya gerilemiş durumda. Üçüncü tam ise öğretmenler var.

Araştırmanın özen cazibedar verilerinden biri, bayağı insana güven sorusunda ortaya çıktı. Umumi adına ülkenizdeki sıradan ayrımsız kayırıcı-kadına hangi kadar güvenirsiniz sorusuna vakit kaybetmeden yüzde 27 ‘güvenirim’ dedi. Bu sonuçla Türkiye, Japonya ve Güney Kore ile alay malay vatandaşlarının birbirine bildirme bir iki güvendiği 3 ülkeden biri beyninde vadi aldı.

GAZETECİLER HALKIN GÜVENİNİ NAZIK ÖLÇÜDE KAYBETMİŞ DURUMDA

Türkiye’nin itildiği politik kutuplaşmanın oyun sahası haline getirilen medya, araştırmaya göre halkın güvenini iri ölçüde kaybetmiş durumda. TV’lerde vukuf okuyanlara büzük toptan ortalamada yüzdelik 28 iken Türkiye’üstelik bu şevket yüzdelik 20. Gazetecilik mesleğine güvende ise Türkiye 28 talih arasında sondan 3’üncü tam. Global ortalamada insanların yüzde 25’i gazetecilere güvenirken Türkiye’bile bu celal yüzdelik 16’ya kadar gerilemiş durumda.

Ruhlu Envestisman bankacılık sektörünü değerlendirdi

 

Bankacılık sektörünün mevduatı arttı

 

Bankacılık sektöründe etkin sayısı arttı

 

Share: