Bedelci askerlik yerlerinin açıklanması otobüs bileti aramalarını yüzde 135 artırdı

Seyahat sitesi Enuygun’un verileri, bedelci askeriye yapacak kişilerin askeriye yerleri ve gönderme tarihlerinin açıklanmasından sonraki 3 saat içre otobüs bileti aramalarının yüzde 135 arttığını ortaya koydu.

Şirket açıklamasına göre, bedelci askeriye yapacak kişilerin askeriye yerleri ve gönderme tarihlerinin açıklanması, otobüs bileti aramalarının 3 saat içerisinde yüzdelik 135 artmasını sağladı.

Yapılan açıklamanın peşi sıra askerlik yerini öğrenenler ve atıf tarihi 2 Şubat olanlar otobüs bileti aramalarına yöneldi.

Enuygun.com’un verilerine göre 18 Aile tarihinde yer çok otobüs bileti araması yapılan geçmiş üç rota İstanbul- Amasya, İzmir- Erzincan ve Bursa-Amasya oldu.

Enuygun.com’un sevk tarihinden tıpkısı ahit öncesi olan 1 Küçük Ay tarihi amacıyla otobüs bileti verilerine bakarak rekor çoğalma Amasya şehrine ait.

Açıklamanın yapıldığı 18 Karı tarihinde Amasya otobüs bileti aramaları benzeri dolaşma önceye göre yüzde 5233 artım göstererek rekor kırdı. Isparta otobüs bileti aramaları yüzdelik 3000, Manisa otobüs bileti aramaları yüzdelik 1250 ve Bilecik otobüs bileti aramaları yüzdelik 100 artım göstererek Amasya’yı takip fail şehirler oldu.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Yengi Sağlam, bedelci askerlik yerlerinin açıklanmasıyla alay malay Amasya ve Isparta kabilinden kalın uçuş gerçekleşmeyen rotalara otobüs bileti aramalarının artmasının haddinden fazla alışılagelen olduğunu belirterek, “Çünkü biraz uçuşun gerçekleştiği rotalarda uçuş sayıları talebi karşılamıyor ve insanlar otobüsle seyahate yöneliyor.

Bilecik ve Manisa üzere havalimanı olmayan şehirlerde askeriye yapacak şahıslar ise gidecekleri yere henüz konforlu bire bir şekilde unutmak amacıyla otobüse yöneliyorlar diyebiliriz. Bu artışlar bittabi kim sevk tarihleri yaklaştıkça bilet bulamama endişesine evet da bilet fiyatlarının artım ihtimaliyle dahi yakından ilgilendiren.” ifadelerini kullandı.

Share: