BENDE için kazançlı bunluk senaryosu

İsviçre bankası Credit Suisse stratejisti Zoltan Pozsar, BENDE Eşkâl Bankası Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonu gemlemek için konuşu bunalımı üstelik göze aldığını, ESIR’üstelik faizlerin yüzdelik 6’ya kadar çıkarılabileceğini yazdı.

Bloomberg’mağara haberine bakarak Pozsar müşteriler için kaleme aldığı notunda, piyasaların mütemmim fiyatlarındaki artışın andıran zamanda şahika yapmasını ve merkez bankalarının daha beş altı mecnunca tıpkı vakfe sergilemesini beklediğini ancak global maliyet baskılarının efdal kalmaya bitmeme etmesi riskinin fazla olduğunu söyledi.

‘YERYÜZÜ KESİNTİLERİ ORTAYA ÇIKTI’

Pozsar, dünyanın deflasyonist ilişkileri baltalayan ayrımsız hesaplı savaşla sarsıldığını belirtti. Stratejiste bakarak piyasadaki şişkinlik karşıtı meyil Rusya ve Çin’mağara ÇAKER ve Avrupa ülkelerine fasit mülk ve bakım sağladığı onlarca yıldır hâkimiyet sürüyordu.

Savaşın enflasyonist aynı sıklet yarattığını ifade eden Pozsar, “Hesaplı savaşı talebin maksimize edildiği mütemmim odaklı Gün Batısı ile Gün Batısı’nın ihtiyaçlarına harıldamak üzere bildirme seviyesinin maksimize edildiği istihsal odaklı Gün Doğusu arasındaki savaşım yerine düşünün” dedi. Pozsar’a göre bu emsal, Şarki-Batı ilişkileri bozulana ve yeryüzü bozuk durumuna dönene kadar devam etti.

Stratejiste bakarak bu buut enflasyonu yapısal bir sıkıntı haline getirdi. Pozsar, Rusya ve Çin’deki değişikliklerin yanı sıra kafile kısıtlamaları yüzünden sıkılaşan işgücü piyasaları ve korona virüsü pandemisinin hareketlilikte azalmaya kez açması zımnında bildirme kesintilerinin ortaya çıktığını söyledi.

‘FAİZ ORANLARI YÜZDE 5 VEYA 6’EVET ÇEKİLEBİLİR’

Stratejiste bakarak, bitli genişlik piyasasına uyum tedarik etmek amacıyla mecmu talepte yüce ve daim aynı tenakus fotoğraflamak için Jerome Powell liderliğindeki MEMLUK Eşkâl Bankası’nın (Fed) repo oranlarını yüzdelik 5 veya yüzdelik 6’evet yükseltmesi ve oranları bu düzeyde tutması riski kâin. Fed faizi şu an yüzde 2,25-2,50 aralığında bulunuyor.

Pozsar’ın enflasyonun efdal kalacağı yönündeki uyarısı, yatırımcıların odaklarını para şişkinliği endişesinden duraklık riskine çevirmesiyle güzeşte ay yükselen BENDE Hazine piyasasıyla çelişiyor.

Hesaplı yavaşlama genel anlamda bitiren fiyatlarını düşürürken MEMLUK’da şişkinlik haziranda yüzde 9,1 yerine kaydedildi. Bu izzet Fed’in yüzde 2’lik hedefinin çokça üstünde. Bloomberg’in ekonomistler arasında yaptığı ankete bakarak karşılık artışının üç aydır ilk defa temmuzda yüzdelik 8,8’e gerilemesi bekleniyor.

Pozsar notunda, nema indirimlerinin kullanılmamış tıpkı şişkinlik nöbetini tetikleyebilecek konuşu aynı toparlanmaya neden olmamasını ulaşmak amacıyla Faiz oranlarının tıpkısı müddet elan efdal tutulabileceğini söyledi.

Stratejiste göre Powell soylu erki benzeri bunluk ve yeniden atanmama pahasına olsa dahi enflasyonu gemlemek amacıyla elinden geleni yapacak.

Fed üyelerinden eleştiri meşruhat

 

Bostic’ten ürem açıklaması

 

FED’mağara faiz artırımı sonrası nelerin fiyatı yükselecek?

 

Share: