BENDE’da mortgage faizleri arttı

KÖLE Mortgage Bankalar Birliği (MBA) tutu müracaat araştırmasına bakarak, sezonluk faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve çalım kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan çevre endeksi yüzde 1,1 düşüşle 734,9 fakül oldu.

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 1,2 düşüşle 280,4 nokta olurken,  refinansman endeksi ise yüzdelik 0,9 düşüşle 3.359,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 3,10 (Esbak yüzdelik 3,03), 15 almanak yüzdelik 2,43 (Esbak yüzde 2,34), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,77 (Önceki yüzdelik 2,51), 30 almanak jumbo faizi yüzde 3,14 (Geçmiş yüzdelik 3,11)  oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma evet da refinansman üzere yapılan bütün geleneksel ve fehamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek eş konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul yerine geleneksel ve amme kredileri doğmak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan göz satışlarını gösteren güvenilir benzeri belirti olarak kabul ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla itimat kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, bilcümle refinansman üzere yapılan mortgage cesaret faaliyetleri için gür bir tezahür yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 24 Eylül ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

Share: