Bildirme aşkın hane as oranı Yalova’da

Türkiye’de yılın geçmiş şeş ayında, nüfusa göre yeryüzü aşkın ev satışının yapıldığı şehir Yalova oldu. Yalova’üstelik rastgele 1000 kişiden 16’sı, yılın ilk yarısında göz satın alırken, ikinci tam Antalya, üçüncü sırada ise Tekirdağ düz aldı. Bölük satışının yeryüzü bağan olduğu şehirler ise Hakkari, Ardahan ve Şırnak kendisine oldu.

Türkiye’deki emlak sektörü, bu yılın evvel yarısında geçen yıla mail benzeri başarım sergiledi. 2019 yılının önce 6 ayında Türkiye genelinde satılan ev sayısı 500 binin üstünde gerçekleşti.

TÜİK’in 2019 yılının ilk 6 ayına ilgilendiren göz komutan istatistikleri ile en son yapılan insan istatistikleri temel alınarak yapılan araştırmada 2019 yılının evvel yarısı itibarıyla Türkiye çapında bölük koca oranının sunu faziletkâr olduğu site Yalova oldu. Yılın evvel yarısında Yalova’dahi rastgele 1000 kişiden 16’sı konut aldı. Listenin birinci sırasında vadi düzlük Yalova’yı, binde 11 ile Antalya ve Tekirdağ izlem etti. Araştırmada evvel 10’üstelik vadi düz gayrı şehirler ise sırasıyla Bolu, Entelektüel, Ankara, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir ve Sazak oldu.

Konut satış orunlarının sunma bağan olduğu şehirler ise ağırlıklı namına Şark ve Güneydoğu Anadolu’dahi saha aldı. Nüfusa oranına bakarak; Türkiye’de bölük talebinin yer düşük olduğu site Hakkari oldu. Yılın geçmiş yarısında seçkin 10 bin kişiden elden 2’si Hakkari’de konut alırken, onu sırasıyla Ardahan ve Şırnak izlem etti. Son 10’daki değişik şehirler ise Veca, Bitlis, Bayburt, Gümüşhane, Muş, Van ve Batman oldu.

Share: