Bildirme faziletkâr hane satışı Yalova ve Antalya’da

Türkiye genelinde nüfusa göre bildirme efdal hane satışında başı, binde 16 ile Yalova çekerken, onu binde 11 ile Antalya, bizde 10 ile Tekirdağ, Bolu ve Işıklı izlem ediyor.

FuzulEv’in “Türkiye’birlikte Ev İştahı” antetli araştırmasına göre, 2019’un ilk yarısında Türkiye genelinde nüfusa göre yeryüzü aşkın bölük satışının yapıldığı site Yalova oldu. Yılın ilk yarısında 4 bin 202 konutun satıldığı Yalova’birlikte gelişigüzel bin kişiden 16’sı familya satın aldı. Yalova’birlikte nüfusa nazaran konut satışı yüzdelik 0,01602 adına gerçekleşti.

Yalova’yı bu alanda binde 11 ile Antalya, binde 10 ile Tekirdağ, Bolu ve Ziyalı, binde 9 ile Ankara, Balıkesir, Çanakkale ve Eskişehir, binde 8 ile Sazak, ve Kırıkkale izlem etti.

Mersin Ağacı, Kırıkkale, Sakarya, Kırklareli, Muğla, Niğde, Düzce, Samsun, Manisa, Kayseri, İzmir, Kocaeli, Karabük ve Bursa’bile değme bin kişiden 7 can hane alırken, bu suret Kastamonu, Kilis, İstanbul, Sinop, Çeltek, Elazığ, Denizli, Hatay, Gaziantep, Edirne, Kırşehir, Konya ve Kütahya’da 6’üstelik kaldı.

Bilecik, Çorum, Aksaray, Giresun, Amasya, Adana, Trabzon, Osmaniye, Bartın, Çankırı, Kalaba, Malatya, Kahramanmaraş, Isparta, Afyonkarahisar ve Sivas’ta ise herhangi bir bin 5 kişiden 5’i yılın evvel yarısında göz edindi.

En düşük Hakkari ve Ardahan

Araştırmaya bakarak, yılın önceki yarısında nüfusa kıyasla sunma bağan göz satışı Hakkari’üstelik gerçekleşti. 6 ayda 50 konutun satıldığı Hakkari’de nüfusa göre ev eş oranı binde 0,17’bile kaldı.

Hakkari’yi bu alanda binde 0,51 ile Ardahan, binde 0,73 ile Şırnak, binde 1 ile Veca ve Bitlis, binde 2 ile Bayburt, Gümüşhane, Muş, Van ve Batman izledi.

Bahis Konusu miktar yılın önce yarısında Batman, Siirt, Iğdır, Kars, Tunceli, Bingöl ve Yozgat’ta binde 3’te kalırken, Rize, Karaman, Erzincan, Diyarbakır, Tokat, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Nevşehir, Artvin, Erzurum, Vurdur ve Zonguldak’ta 4’e yükseldi.

“Akıllıca fiyatlı konuta talep faziletkâr”

FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, AA muhbirine araştırmaya alım satım yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 60’a yakın ofis ve 700’ün üzerindeki müteharrik sayısıyla, emlak sektörünün nabzını tuttuğunu söyledi.

“Türkiye’bile Ev İştahı” antetli araştırmaya göre, ev talebinin nüfusa oranla en erdemli olduğu şehirleri ortaya koymaya çalıştıklarını dile getiren Akbal, “Çıkan sonuçlar haddizatında Türkiye’de akıllıca pahalı konuta olan talebin, alelhusus Küçük Asya’üstelik hala oldukça faal olduğunu ortaya koyuyor.” dedi.

Bölük iştahının sunu faziletli olduğu şehrin Yalova olduğunu aktaran Akbal, burada değme bin kişiden 16’sının basamak aldığını, Yalova’yı bu alanda Antalya ve Tekirdağ’ın izleme ettiğini bildirdi.

Akbal, Türkiye’birlikte konut iştahının arz düşük olduğu şehirlerin ağırlıklı yerine Şark ve Güneydoğu Küçük Asya’da saha aldığını anlatım etti.

“Anadoluda göz talebi aktif”

Akıbet dönemde emlak sektöründeki basamak koca istatistiklerini daha çok İstanbul ve İzmir kadar büyük şehirlerin sırtladığını belirten Akbal, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Esasen şehirlerin bölük ilgisini ölçebilmek için şehirlerin nüfuslarını üstelik dikkate ahzetmek az çok mefret. Bu şekilde baktığımızda İstanbul ve İzmir kabilinden büyük şehirlerin, listede ancak mutedil sıralarda meydan bulabildiğini görüyoruz. Bu bile bizim haddizatında FuzulEv yerine detaylı zamandır üstünde durduğumuz konutta Rum devriminin en eke göstergelerinden benzeri tanesi. Biz üstelik bu ihtiyacı karşılayabilmek amacıyla tam ekiplerimizle çalışmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar on binlerce kişiyi ocak sahibi olma hayaline kavuşturduk. daha çok üstelik talih genelinde güçlükle ve orta gelirli vatandaşların aile sahibi olmalarına apotr olmaya devam edeceğiz.”

Share: