Binance’den 100 milyon euroluk yatırım

Binance, Fransa ve Avrupa’nın blok zinciri ve saklı yazı para ekosistemini yükseltmek için France Fintech ile hisse senedi birliğine anbean, 100 milyon euroluk aynı yatırım yaptığını duyurdu.

Binance’nin CEO’su Changpeng Zho (CZ), Paris’te düzenlenen konferansta “Objective Moon” adını verdikleri girişimin detaylarını açıkladı. CZ, “Fransa’daki yatırımımızla gelişigüzel Avrupa’nın blockchain ve kripto servet alanında gelişimini desteklemek istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Fransa Fintech Başkanı Alain Clot ise gelişim birliğine ilgilendiren “Fransa’nın merkezi olmayan finans alanında Avrupa’nın önde mevrut oyuncusu koyulmak üzere aranjman, kabiliyet ve eksperlik açısından benzersiz bire bir konuma ehil olduğunu düşünüyoruz. Binance ile başlayan bu teşrikimesai ile ekosistemin önümüzdeki yıllarda dünyada balaban ölçüde büyümesine ulama sağlayacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

100 milyon euroluk kadem, 3 koskocaman inovasyon projesi

Binance’nin finanse ettiği ve kâr amacı gütmeyen ayrımsız cemiyet olan France FinTech’in desteklediği proje, Fransa’de bire bir Binance Araştırma ve Ihya Merkezi’nin kurulmasını, blok zincir güvenliğinin nazik aynı unsuru olacak ‘Objective Moon Accelerator’ ünlü merkeziyetsiz defter teknolojisi hızlandırıcısının (DLT) geliştirilmesi projesini ve saklı yazı servet ekosistemine bakir yetenekler kazandıracak çevrimiçi yetişek programını içeriyor.

Proje kapsamında, Fransa merkezli çevrimiçi eğitim bilimi platformu OpenClassrooms ve kripto donanım sağlayıcısı Ledger bile yetişek programının geliştirilmesine katkı sağlayacak.

Şirketin önümüzdeki bölüm yatırımlarını Türkiye bile karışma Avrupa’nın dayanabilen çokça ülkesinde yaygınlaştırmayı planlıyor.

Binance Singapur faaliyetini sınırlandıracak

 

Binance yasaklara karşı çözüm üretti

 

Hollanda Eşkâl Bankası, Binance’ı uyardı

 

Share: