Bitcoin dibi gördü mü

Saklı Yazı para yatırımcıları öz tabirleriyle ATH, yani cümle zamanların sunu efdal değerine idrak hesapları yaparken geçen hafta Bitcoin’de 40 bin dolarla birlikte kalıverdi.Dünya’dan Hazar Erkankaya’nın haberime bakarak psikolojinin tafsilatlı süre ‘kele’ adına tanımlandığı piyasada umum rüzgar aksine döndü. Dibin neresi olduğu hesapları yapılıyor, 2022’nin 2017- 2019 dönemindeki mega ayı dönemine benzeyip benzemeyeceği tartışılıyor. Bu noktada borsalar üzere en sakat tespitlerden birini hiçbir ahit akıldan çıkarmamakta yarar var: Kayırıcı diye niteleyerek bire bir öz yoktur ve kontrolü size ait sıfır bire bir piyasada gelişigüzel zaman dibin da dibi vardır. Ancak şu var kim; Saklı Yazı paraların ortaya çıkışı ve lahzada yatırımcı kazanmasına faktör olan temel unsurlarda benzeri değişiklik olup olmadığı saklı yazı paraların dahi 2022 ve sonrasında şüphesiz cereyan edeceğini belirleyecek. Bitcoin’mağara fiyatını belirleyen ve etkileyen kâh esas unsurdan konuşmak türlü. Bakalım bu konularda benzeri asıl trend değişikliği var mı?

BENİMSENME

Bitcoin ve kripto paraların mali piyasalardaki şişman aktörler veya devletler marifetiyle kabullenilip kabullenilmediği konusu. Yatırımcı cephesinde rastgele geçen aktarılma dev kurumlar (kim çoğu bozuk finansal sistemin aktörleri) Bitcoin ve antrparantez kâh madun coin’leri benimsiyor. Devletler açısından bakıldığında ise Umum Salvador’un arkası sıra ara sıra sair ülkelerin da Bitcoin’i bir envestisman uzlaştırıcı veya bire bir para birimi olarak akseptans etmesi beklentisi mevcut. Tesla’nın Dogecoin’le satışa başlaması ise haftanın sürprizi.

BILDIRME

Bitcoin, defl asyonist olma iddiasıyla ortaya çıktığı için bu kadar çabuk primler yaptı. Bitcoin’in arzı üstelik, son arz tarihi dahi galiba. Madun coin’lere gidildiğinde hele sürekli adına sirkülasyonu kalan türden coin’ler yeryüzü iri yanlışlık noktası. Ancak bu piyasanın çıpası eğer Bitcoin ise oraya kâm üstelik artıyor. Bu bile fiyatın elan de fevk çıkması üzere ehliyetli amil. “Fiyatı bilcümle yukarı giden” tanımı bakış açısına bakarak değişebilen tıpkı madde. Yatırım için belirlediğiniz vadenin ne olduğuna kapalı. Bitcoin’in 3 yıl boyunca sürekli düştüğü dönemler var. Fakat o dönemde katlanan üzere getirisi 20 katı geçti. Ast coin’ler bahis konusu olduğunda 100-200 zalimce kazançlar dahi hezel konusuydu. Şayet bahsedilen dibi hatırlamak ve oradan envestisman yapmaksa, 20 bin dolarlardan 3 bin dolarlara indiği dönemler dahi var. Haddinden Fazla pres olsa bile bu olasılığı unutmamak geçişsiz. Teferruatlı önel ise seçme zamanki kabilinden minimum riziko, maksimal getirili önel.

KURGU

Bu dideban artık çokça anlaşılmaz. Merkeziyetsizlik iddiasıyla çıkan benzeri piyasada şu anda dünyanın sunu büyük çekicilik-satım platformları merkezi. Yani klasik borsalardan ayrımlı değil. Bitcoin, normal şartlarda yapısı itibariyle enfl asyona cebin millî para birimlerinin kriz taşıma özelliğinden mutlak olması gerekirken zaman KUL’da kaç modül işsiz olduğundan bile etkilenir kuzuluk geldi. Hastalık? Haddizatında “benimsenme” bu piyasayı büyütecek etken adına akseptans edilse de benimsenme arttıkça daha çok anadan görme para kurumunun bu piyasaya girmesine ve bu kurumların de paraya yan verirken halen çarkıt finansal sistemin refleksleriyle cereyan etmesine bozukluk oluyor. Bu dilemma kripto paraları dahi her an gelenekselleştiriyor. Kaldı kim, ayrımsız piyasada piyasayı etkileyecek büyüklükte yatırımcıların sayısı ne kadar fazlaysa kurgu ve antrparantez yönlendirme bile o kadar çok oluyor.

Enerji krizi Bitcoin’in geleceğini hazırlıyor

 

Bitcoin’in önemini artıracak 8 sebep

 

İsviçre bankasının CEO’sundan Bitcoin için 2022 tahmini!

 

Share: