Bitcoin esasen düşebilir!

Bitcoin (BTC) karşılık düşünün arkası sıra gerçekleşen dal satın alımlarıyla 5 Aralık’ta yeniden 50 bin dolar seviyesine yaklaştı.

                   BTC/USD saatlik çırağ grafiği. Nesep: TradingView

Bitcoin Bitstamp’ta konsolidasyondan ilk 49.777 dolar’a yükselirken henüz birkaç oynak aynı BTC/USD gözlendi.

Bitcoin, Cumartesi haset 41.900 dolara düşmesine karşın, kaldıraçlı piyasalardaki tanıdık nazik hareketlenme sonrası gine yükselmeye başladı

Ancak bazılarına göre, tafsilatlı dönemli bu düşük seviyenin bitmeme etmemesi üzere birçok neden var.

Moskovski Capital’in CIO’su Lex Moskovski, Bitcoin ile ilişik yaptığı yorumun tıpkısı bölümünde, “Benzeri el henüz dalıyoruz. Düşüntülü aldatma satçılar kaybettikçe ve elan çok satıyor. Ancak bu de mucizevi bir şekilde satın alınıyor.

“Pahal tıpkısı toparlanma”

Bu ağır sıklet yücelme baştan ulaşılacak büyük bindi seviyeleri sıkıntısı çekmiyor: 50 bin ve 53 bin doların tezelden beden ve geçmiş kül zamanların yeryüzü erdemli seviyeleri bu destek bölgeleri. Bu bölgeler ayrımsız zamanda BTC’nin 1 trilyon dolarlık çevre değerine ulaştığı destek noktaları namına dikkat çekiyor.

Trader ve analist Rekt Capital, 200 günce üstel aktif ortalamayı (EMA) ayn önünde bulundurarak, ağustos ayından bu yana tutulan ancak cumartesi günkü düşüşte alıngan destek bölgesinin umulur bir dayanım olduğunu söyledi.

TC/USD, 42 bin doları en son ilkgüz ayının sonlarında görmüştü. Rekt Capital, BTC/USD’deki bu süpürme hareketinin, geçmişteki düşüşlere nazaran o büyüklüğünde üstelik büyük olmadığını belirtti.

“BTC’nin yüzdelik 84,5 değer kaybettiği ayı piyasasından kurtuldunuz. Mart 2020’deki yüzdelik 63’lük BTC düşüşünden kurtuldunuz. Mayıs 2021’deki yüzde 53’lük çöküşünden kurtuldunuz. Bu çöküşten birlikte esen çıkacaksınız.” diye ekledi.

Bu kadar akışkanlık tam değil mi?

Müştak piyasalarına bakıldığında, fonlama oranlarının negatif yada tesirsiz olduğu görülüyor. Beş Altı devir öncesi ile kıyaslandığında, engelsiz aynı farkın olduğu görülüyor.

Kaldıraçlı işlemlerdeki zarar durumları, vadeli işlemlerdeki zahir pozisyonların nazik benzeri bölümünü sildi. Antrparantez 2,5 bilyon dolardan daha aşkın saklı yazı likit edildi.

Bitcoin bu haftaki kapanışla, teşrinievvel ayının esasen bu yana sunma düşük seviyesini gördü.

Bitcoin’in düşüşünü Ahali Salvador fırsata çevirdi

 

Bitcoin 10.000 dolara düşebilir iddiası

 

Bitcoin’den sabır testi

 

Share: