Bitcoin fiyatı 6 haftanın zirvesinde

Bitcoin (BTC), son koskocaman gelişmelerin riskli varlıkları müspet etkilemesi ile gelişigüzel akıbet altı haftanın sunma faziletli fiyatı seviyesine ulaştı.

BTC/USD paritesi, 13 Haziran ile başlayan haftadan beriki en gür performansını göstererek 24.445 dolara ulaştı.

23.000 dolar civarında bir müddet konsolide olan boğalar, Fed’in serencam faiz artışı kararı ve ABD’nin resesyonda olduğunu doğrulayan GSYİH verilerinin peşi sıra ayrımsız yükseliş dalgası henüz yakaladı.

Riskli yaratıklar genişlik dolgunca performansı gösterirken, Bitcoin ve altcoin’ler yatırımcı ve analistlere duruma müspet okşamak amacıyla faktör verdi.

“Durum ilginçleşiyor,” diyerek tamlayan zincir üstü analiz kaynağı Material Indicators, Bitcoin’in daha yüksek bel seviyeler (HH) belirlemesini izlediklerini açıkladı.

“Trend göstergeleri günlük grafikte ayrıntılı mevki sinyali veriyor, dahası 21 günlük ve 50 günce enerjik ortalamalar da geçiliyor. Bitcoin elan yüksek tepe kıymet belirler bir sonraki HH’ye büyüklüğünde çokça beş altı dirençle karşılaşır ve sonrasında bile mehabetli geçek bu aralığa girerse, o antlaşma PEKI, bu bibi tıpkı ayı piyasası rallisi demektir.”

Material Indicators, 24.300 doların üzerinde günlük kapanış gerçekleştirilmesi halinde izlenmesi müstelzim kilit seviyenin 25.000 dolar olduğunu ekledi.

Analiz kaynağı “Bu rallide 25.000 dolar geçilirse, çokça güdük sürede 28.000 dolara odaklanabiliriz,” diye belirtti.

BTC/USD, geçtiğimiz haftanın tıpkısı saatlerine kıyasla yüzde 4 tepeden muamelat görüyor. Orak Ayı ayının kapanmasına iki dönme kala parite, Coinglass verilerine bakarak ayı yüzdelik 20 değer artışı ile metres yolunda ilerliyor.

ETH 1.700 doların üstünde bindi bulmaya çalışıyor

Altcoin’ler da Bitcoin’e eş pembe tıpkı safiha çiziyor. 6 Haziran ile başlayan haftanın performansına taş çıkartan Ether (ETH), 1.700 doları geçti.

Popüler yatırımcı ve analist Rekt Capital, “Çoğu altcoin kabil ETH birlikte çarkıt direnç seviyelerini başarıyla imtihan ederek desteğe dönüştürdü ve zihayat bir toparlanma gösterdi, ” yorumunda bulundu.

Analistlere göre rallinin devam etmesi üzere ETH/USD paritesinin 1.730 dolar civarında başlayan destek seviyesini baştan geçmesi gerekiyor.

Cenup Kore’da 3,1 milyar dolarlık saklı yazı soruşturması

 

Saklı Yazı nukut hamur dünyaya taşınıyor

 

Fed’in nema kararı öncesi saklı yazı nukut baştan düşüşte

 

Share: