Bitcoin ile ödeme kabul fail şirketler

Her ne kadar fiyatlarındaki çılgın dalgalanmalar nedeniyle günce harcamalarda fethetmek bunaltıcı olsa de imdi elan fazla ortaklık saklı yazı paralarla ifa yapılmasına imkan sağlıyor.

Teknoloji şirketlerinden havayollarına tıpkısı çok firma müşterilerinin kripto paraları resmi aynı ifa yöntemi adına kullanmasına cevaz veriyor.

İşte kripto paraları kabul eden en iri ve sunma çok bildik şirketlerden bazıları:

Mastercard

Mastercard paydaşlarına zat zehir üzerinde kripto paralarla alışveriş yapabilmelerine ya birlikte zehir dijital cüzdan kabilinden kullanarak saklama yapabileceklerini duyurdu. Müşareket antrparantez şirketlerin sadık müşterilerine ödül olarak nokta adına kripto dünyalık verilmesinin birlikte önünü açtı.

Sonunda kullanıcılar yaptıkları tüketim karşılığında ödüllerini kripto mal cinsinden alabilecek. Itimat kartı devi bunu sağlayabilmek üzere New York merkezli sayısal yaşayış platformu Bakkt Holdings ile işbirliğine gitti.

Pavilion Hotels & Resorts

Hong Kong merkezli Pavilion Hotels & Resorts Grubu sayısal paralarla ifa kabul eden önceki arsıulusal otel zinciri oldu.

Amsterdam, Madrid, Lizbon, Roma, Bali ve Puket kadar destinasyonlarda işletmeleri olan kol ödeme platformu Coindirect ile kurduğu işbirliği ile Bitcoin ve Etherum’un birlikte olduğu yaklaşık 40 ayrımlı saklı yazı mal cinsinden ödemeyi kabul etmeye başladı.

AXA Insurance

Sigortacılık devi AXA Insurance april ayından itibaren İsviçre’deki müşterilerine Bitcoin’le ödeme etme imkanı tanımaya başladı.

Ortaklık bu kararı 2019 yılında yaptırdığı tıpkısı soruşturma sonucunda yaşları 18 ile 55 yaş arasındaki katılımcıların üçte birinin kripto paralara envestisman yaptığını evet üstelik yapmayı düşündüğünü söylemesinin peşi sıra aldı.

Müşteriler yaşam sigortası dışındaki prim ödemelerini İsviçre Frankı’na çeviren kripto borsası Bitcoin Suisse üzerinden yapabiliyor.

Bitcoin gine düşebilir!

 

Bitcoin’in düşüşünü El Salvador fırsata çevirdi

 

Bitcoin 10.000 dolara düşebilir iddiası

 

Share: