Bitcoin paranın geleceği mi olacak?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Serencam dönemde Rusya işgali altındaki Ukrayna’nın kripto para bağışı almasıyla acun sahnesine aşama atan Bitcoin’mağara yükselen popülerliği ve teknoloji ikonları ile yatırımcılarına duyulan hayranlık tıpkısı araya geldiğinde, Bitcoin savunucuları saklı yazı paranın geleceğiyle ilgilendiren büyük beklentiler içinde. Bazen isimler akıbet dönemde küresel ekonominin, yalnızca kripto dünyalık teknolojisinin çözebileceği bir uçurumun kıyısında olduğunu de düşünüyor.

Buna karşın Bitcoin’mağara ekonomik düzende meydan edindiği dahi birçok sevimli yoluyla kabul edilse de uygulayım bilimi savunucuları, ayrıntılı vadeli gelişmeler ve sayısal benzeri akçe türü yaratmanın on yıllar gerektireceğini düşünüyor. Forbes’un haberine göre gelişmekte olan rastgele ilmî alanda olduğu gibi saklı yazı servet alanında üstelik farklılıklar, 2021 yılında Bitcoin’e yıpranmamış yatırımcıların yönelmesiyle gelişigüzel henüz hissedilir ayla geldi.

Bu yatırımcıların büyük ayrımsız bölümü deminden Bitcoin ekonomisine berenarı hakim ve saklı yazı dünyalık savunucularının açıklamaları bu yatırımcılara cesaret vermeye devam ediyor. Rakiplik içerisinde hapsolmuş bire bir teknolojiden az çok uzak aynı şekilde, bugünün giderek artan sayıdaki yatırımcısı Bitcoin’i tutum alanının yeğin tıpkı unsuru kendisine görüyor.

Yatırımcılar Bitcoin’in çakılı politikasının ve merbut arzının, saklı yazı parayı sadece anadan görme mal birimlerinden ayırmakla kalmayıp, özge kamu saklı yazı paralardan da ayırdığını düşünüyor. Yeniden da Bitcoin’in henüz ölçülü savunucuları, bugün bir nice kişinin Bitcoin’i ötede derecede yükseltmesine karşı. Bunun karşısında elan ılımlı tıpkı kültürü savunurken, blockchain güncellemelerinin hızının birlikte artması gerektiğini ve aksi hâlde projenin başarısızlıkla sonuçlanacağını kanıt ediyor.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bu alanda dile dökülmeyen yüklülük şöyle özetlenebilir: Bitcoin savunucularının toptan ekonominin yetersizliklerinden beslenerek, kripto parayı savunduğu bire bir dönemde, önde gelen düşürler Bitcoin ekonomisinin tıpkısı mütenavip kendisine ne şekilde olgunlaşacağının belgisiz olduğunu öne sürüyor.

Bitcoin bire bir portföy varlığı namına ana akıma taşınırken, halen kişiler arası aynı ağ olmaya devam ediyor. Bu iki özellik ise mübrem olarak birbirine vabeste ve herhangi bir biri sistemin ahit içerisindeki operasyonu amacıyla zaruri. Cemi bile bu noktada çokça daha mukavemetli çelişkiler ortaya çıkıyor. Bunlardan ayrımsız tanesi da Bitcoin’mağara tıpkı dirlik olarak etraflı vadeli geçerliliğinin akseptans edildiği takdirde, bu ağda güncelleme yapılmasının mukteza olup olmadığı sorusu.

Bunun karşısında ise Bitcoin’mağara tıpkısı erinç olma özelliği konusundaki iyimserliğin, ağın ekonomisi amacıyla bire bir zorunluluk olup olmadığı tartışılıyor. Tabiatıyla cemi bunlar nâr çanlarının çaldığı anlamına gelmiyor. Fakat zaman Bitcoin’in tek meri kripto dünyalık olduğunu düşünenler ile, kripto paraları homojen tıpkısı takım olarak görenler beyninde bir alt bölüm birlikte bulunuyor.

Bitcoin’in geleceği olduğunu savunanların gelişigüzel biri ise detaylı vadede ara sıra çelişkilerle karşı karşıya kalıyor.

Milyarder oligarkın kemirmek parası namevcut!

 

Icar ödemelerinde armağan kazandıran önce cesaret kartı

 

Bitcoin’e 1 milyar dolar yatırdı

 

Share: