Bitcoin yılbaşından evvel 100 bin doları görecek mi?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Sosyal iletişim araçları modelinin eksiklikleri herhangi bir geçen çağ biraz elan belirginleşiyor. Yekdiğeri ardına mevrut skandallar içtimai iletişim araçları platformlarının aksiyoner karlarını ve reklam çıkarlarını, tüketicilerin güvenliğinin önüne koyduğunu göstermeye bitmeme ediyor. Bu uzanım bankacılık sektöründe yaşandığı takdirde, şeriklik sahipleri mapushane cezasına çarptırılır, evet bile arz azından düzenleyicilerden gösterişli benzeri ukubet alırdı. Bu nedenle merkeziyetsizleştirilmiş içtimai medya modeli, rabıta odağı haline geldi.

Fakat içtimai medyada merkeziyetsizleştirilmiş benzeri modelin benimsenebilmesi için, merkezi toplumsal iletişim araçları devleriyle rakiplik edebilecek aynı güç kazanması gerekiyor. Forbes’un haberine bakarak merkeziyetsizleştirilmiş finansın (DeFi) çabuk yükselişinin gölgesinde, merkeziyetsizleştirilmiş toplumsal medyayla (mutasavvıf) ilgili gâh tartışmalar bile gündemde düz edinmeye başladı. 8 Teşrinisani’birlikte saklı yazı para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, merkeziyetsizleştirilmiş sosyal medyanın daha keşfedilmemiş potansiyelleri olduğunu söyledi.

Bu potansiyelin ise DeFi ile ayrımsız araya geldiğinde, devasa tıpkısı toptan müşteri tabanına ulaşabileceğini ifade etti. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bu açıklamadan birkaç bölüm sonraları içtimai medya platformu Reddit’in Kurucusu ve hamle sermayesi fonu Muhip Seven Six Başkanı Alexis Ohanian Solana Foundation ile işbirliği açıklaması yaptı. İki şirket işbirliğinin sonucunda Solana blockchain’i üstünde merkeziyetsizleştirilmiş benzeri içtimai medya projesi üzere 100 milyon dolarlık envestisman yapacak.

Web 3.0 amacıyla daha erken olsa üstelik, gâh projeler toplumsal medyanın dönüşümüne, merkeziyetsizleştirilmiş inovasyonlara ve sayısal varlıklara destek veriyor.

Subsocial, Substrate çerçevesi kullanılarak geliştirildi. Tıpkı zamanda Polkadot ve Kusama blockchain’leriyle üstelik ahenkli çalışabiliyor. Tümce kullanıcılara müsaade almaksızın kişi toplumsal ağlarını oluşturma imkanı tanıyor. Bu şekilde kullanıcılar muhteva satın alabiliyor, paylaşım yapabiliyor, NFT oluşturabiliyor ve ifa yapabiliyor/alabiliyor. Merkezi platformlarla karşılaştırıldığında, bu hep sansür mekanizmasından etkilenmiyor. Bu nedenle hesap sahibi dışında hiç kimesne tıpkısı hesabı kapatamıyor. Polkadot ekosisteminin bu sistemle eğlenceli olması üstelik Subsocial’ı blockchain üstünde mensur edilmiş tıpkısı içtimai iletişim araçları platformu kendisine öne çıkarıyor.

Herkes kullanıma hazır olduğunda, zemin aynı network üzerinde etkin gayrı uygulamalarla de entegre olacak. Sonunda rakip platformlara kıyasla daha fazla ‘dünyalık iktisap’ fırsatı yaratacak.

Subsocial CEO’su Alex Siman, toplumsal medya üzerinden bakir kazançlı paradigmaların doğacağını düşünüyor. Siman, “buna içtimai mal adını veriyoruz, sosyal ağlar merkeziyetsizleştirilmiş finansla aynı araya geliyor” dedi. Devamında, “blockchain üstünde vadi kayran toplumsal ağ platformu ağız ağıza diyapozitif, bu birlikte etkileşim zarfında olduğunuz herkesin hesaplarını görebiliyor olmanız anlamına geliyor” ifadesini kullandı.

Siman kullanıcıların hesaplarda şeffaflıktan tasalı olmayacağını düşündüğünü söyledi ve zaman kullandığımız sosyal platformlar önceki ortaya çıktığında kullanıcıların evlerini evet da çocuklarının fotoğraflarını paylaşma üzerine kararsız davrandığını hatırlattı. Siman, “bence insanlar islam gizemcisi’nin faydalarını gördüğünde, matlup değişecek” dedi.

Melania NFT platformunu kurdu

 

Tesla’dan müşterilerine sorun!

 

Kripto ve MEMLUK borsalarında Fed depremi

 

Share: