Bitcoin’de madencilik verileri mayıs öncesi seviyelerinde

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Sunma pop saklı yazı tamamıyla oyun ve blockchain kullanan metaverse (sanal cihan) projesi Axie Infinity 30 bilyon dolar değere ulaştı. Şirketin kripto parası AXS bu hafta sonu 110 doların konusunda yükseldi ve çevre değeri 29,5 milyar dolara bundan sonra. Cenup gün doğusu Asya kabil bölgelerde, Filipinler ve Vietnam’de Axie Infinity saklı yazı varlıkları asıl düz benzeri sayısal ekonomiyi ortaya çıkarıyor.

Bankacılık hizmetlerine erişimin edisyon ve fiyatlı olduğu bölgelerde kullanıcılar Axie Infinity oynayarak dirimlik elde ediyor. Axie Infinity ihanet etmek için kullanıcılar non-fungible token (NFT) adına Axie karakterleri satın alıyor ve üç Axie’ye eş olduklarında ayrıksı kullanıcılara karşı oynamaya başlayabiliyor. Axie Infinity’nin saklı yazı parası AXS token, oyunda asıl servet birimi yerine kullanılıyor. Bu nedenle oyunun geliri yükseldiğinde, AXS token’ın kullanılabilirliği ve böylecene değeri da artıyor.

Token Terminal’a bakarak AXS iş hacmi haftada 28,9 milyon dolar. Almanak olarak ise bu ölçü 1,5 milyar dolara denk geliyor ve geleneksel baziçe sektöründe önde mevrut oyunlarla rekabet fail bir seviyeye bel ediyor. Forbes’un haberine bakarak kullanıcılar Axie Infinity üzere oyunları kandırmak üzere NFT satın ahzetmek yerinde olduğu için, methal bariyeri faziletli.

Axie Infinity’üstelik kullanıcı aktivitesinin, AXS ve Axie NFT fiyatlarındaki yükselişe rağmen artmasının nedenlerinden tıpkı tanesi ‘isticar’ uygulamalarının yükselişi. YGG, Avocado Guild ve GuildFi kabilinden platformlar kullanıcıların Axie Infinity atlatmak üzere Axie NFT eğreti almasına imkan tanıyor. Oyunda elde edilen gelirlerden ise behre alınıyor. Bu şekilde kullanıcılar önceden iri miktarlarda servet harcamaksızın Axie Infinity kadar oyunları oynayabiliyor. Bire Bir zamanda baziçe oynama fırsatını bulmalarını sağlayıcı ‘kiralama’ platformlarına da destek veriyorlar.

Bu platformlardan oyun yutturmak amacıyla bağan maliyetle NFT düz kullanıcılar ise ‘burslu’ namına adlandırılıyor. YGG, Avocado Guild ve GuildFi platformlarında bin ila 6 bin ‘burslu’ bulunuyor.

Metaverse yatırımları artıyor

Axie Infinity’nin derhâl büyümesi ve ‘isticar’ platformlarının yükselişiyle önde mevrut şirketler metaverse alanına envestisman düzenlemek amacıyla akış ediyor. 27 Eylül tarihinde Facebook, toptan metaverse araştırmalarına, ilişkin ürünlerin geliştirilmesi için 50 milyon dolar envestisman yapacağını açıkladı.

Facebook’fecir yapılan açıklamada, “metaverse tek bir ortaklık tarafından tıpkısı gecede inşa edilmeyecek. Siyasa yapıcılar, uzmanlar ve sektörde düzlük alan partnerlerle işbirliği yaparak bunu hayata geçireceğiz” dendi. Devamında, “toptan araştırı ve program partnerlerimize bu ürünlerin geliştirilmesi amacıyla 50 milyon dolar envestisman yapıyoruz” ifadeleri kullanıldı. Animoca kabilinden metaverse odaklı fonlar de NFT’lerle münasebetli projelere ve saklı yazı sırf oyunlara envestisman yapıyor.

Animoca 28 Ilkgüz’dahi NFT bilimkurgu oyunu Phantom Galaxies’mağara bir fragmanını yayınladı. Şeriklik mail zamanda saklı yazı büsbütün ‘oynadıkça kulaklı’ metaverse oyunu Warena’ya yatırım yaptı. Baziçe kullanıcıların karakterleri kişiselleştirmesine ve özlük metaverse’lerini yaratmalarına imkan tanıyor. Kullanıcıların kendi dijital alanlarını yaratmalarına imkan tanıyan metaverse projeleri birlikte yükselişte.

Decentraland kabilinden uzun süredir devam fail projelere ve Nifty Island üzere eskimemiş oyunculara kâm faziletli. Saklı Yazı alanındaki metaverse projeleri bile birbirleriyle enerjik namına işbirliği içerisinde ve komüniteler arasında sinerji oluşturuyor. Örneğin finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak mümasil zamanda değeri 5 milyar doların konusunda sâdır popüler saklı yazı servet iyice RPG oyunu Iluvium, Binance Smart Chain üstünde neşelilik gösteren metaverse oyunu Deathroad ile işbirliği kurdu.

Solana blockchain’i üzerinde vadi alan gök temalı oyun Film Yıldızı Atlas birlikte Cenup Kore’den dokunaklı demet görüyor. Buna rağmen Asya’de kâin kullanıcılar Japonya evet üstelik Cenup Kore’da geliştirilmiş olan Klaytn gibi blockchain’lere yöneliyor. Pazarda bakir konseptler yükselirken, Ethereum dışında önde mevrut blockchain’lerde dahi etkinlik artışta.

Özellikle Binance Smart Coin ve Solana’bile sonuç dönemde metaverse projeleri her an arttı. Sakat Çin hikayelerini tema namına kullanan The Three Kingdoms, Binance Smart Chain üstünde ‘oynadıkça kazan’ sistemiyle hayatiyet gösteriyor.

Dev fintek şirketi bankacılık lisansından vazgeçti

 

Bitcoin ile ifa yapanlara yakıtta indirim!

 

Coinbase’e ikinci yadırgatıcı! 6 bin hesaptan saklı yazı mal çalındı

 

Share: