Bodrum’birlikte bire bir proje elan durduruldu

Çevre ve Kentçilik Bakanlığı önceki zaman Bodrum’da yapılan denetimler sonucu 8 emlak projesinin imara aykırılı yapılaşma dolayısıyla durdurulduğunu açıkladı.

Kasaba ve Kentçilik Bakanlığı’nın kapısına ‘yapı dinlence tutanağı’ astığı projeler Aksoy Holding’in Epique İsland, Besa İnşaat’ın The Bo Viera, Mesa’nın Gölköy, Nef’in Reserve Yalıkavak, Varyap’ın Yalıkavak Residence, Bahir GYO’nun Le Chic Gümbet, Yatak Group’un Four Seasons ve Astaş Holding’in Mandarin Oriental yerine sıralandı.

bu arada, Bodrum Belediyesi de yapılan denetimler sonucu ilçenin öne sâdır sahillerinden Aspat’ta Ant Bina vasıtasıyla hayata geçirilen Anthaven projesini durdurdu. 

Sözcü’nün edindiği bilgiye göre, 220 bin metrekare arazi üstünde 600 ev, otel, hususi bağırsak liman, çarşı gibi alanların düz alacağı Anthaven projesinin mühürlenmesinin nedeni akarsu kanalı.

Ahit Çatı’nın “Bodrum’un evvel çizgi ve marina konseptli projesi” adına tanıttığı Anthaven çatı yapılaşması dolayısıyla değil geçek inşaatı çalışmalarından kıran durduruldu.

Ant Bina, etap etap düz yazı edilen Anthaven projesinin tamamının değerinin 300 milyon Euro’yu (1.9 milyar teklik) bulmasının beklendiğini açıklamıştı.

Share: