Bodrum’da fiyatlar uçtu! Ocak fiyatına kiralık villa

Pandeminin etkisiyle yurttaş, sabık yıl olduğu gibi tatil üzere kiralık villalara yöneldi. Aylar öncesinde dolmaya başlayan yazlık villaların fiyatları ise uçtu. Ayrıca anca kim, Bodrum’da mevsimlik kiralama bedeli 2 milyon TL’ye kadar daha çok. Ultra taşkın villalarda günlük fiyatlar ortalama 20 bin liraya ulaşıyor. Katmerli Emlak Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Bodrum’de hele Yalıkavak, Gündoğan, Gümüşlük, Bitez yeğleme ediliyor. Mahiye kiralamaların ücretleri ise ortalama 25 bin liradan başlayıp 300 bin teklik arasında değişiyor. Gâh villalarda ise mahiye 750 bin liraya büyüklüğünde çıkabiliyor. Bu durumda mevsimlik isticar rakamı 2 milyon TL’ye büyüklüğünde ulaşıyor” dedi.

GÜNLÜK 20 BİN TL

Bölüm sayısı, havuz, görünüş, ayazlık, bahçe kadar özelliklerin fiyatları belirlediğini belirten Kırmızıtaş, dört şahsiyet bir sülale amacıyla fiyatların günce averaj 1.000 teklik ila 10 bin lira beyninde değiştiğini belirtti. Kırmızıtaş, “Ultra ekstrem villalarda ise fiyatlar günce sayı farkı 20 bin liraya ulaşıyor. Ince mütemadi rezervasyonda indirimler olabiliyor” diye konuştu.

HEM YERLI HEM YABANCI

Sivri yazlık evlere mevsimlik kiralamada hem evcil hem da yabancıların irade gösterdiğini tamlayan Kırmızıtaş, şöyle konuştu: “Ortadoğulular, Ukraynalılar, Ruslar, İngilizler ve Almanlar’ın ilgisi az çok faziletli. Dünyaca ünlü Acımasız ve Ukraynalı milyarderler Bodrum’u doğrusu bütün çokça seviyor. Mavera yandan Chelsea’nin sahibi Tahkiye Abramoviç, Ukrayna Azamet Başkanı Zelenski, Şimendifer Krallık Ailesi, ve Uzakdoğulu milyarder Victor Hwang’ın dinlence üzere Bodrum’u seçmesi bu ülkelerden mevrut talebi iri ölçüde etkiledi.”

ÖZEL PLAJ TALEBİ

Bodrum Yalıkavak, Türkbükü gibi lokasyonlarda euro bazında kiralamalar yapıldığı üzere ayrımsız mahiye fiyatların sayı farkı 350 bin lirayı bulduğunu tamlayan bölgede danışmanlık ofisi sahibi Mustafa Köse, sezonluk kiralamalarda sunu çokça temenni gören bölgelerin Yalıkavak, Türkbükü ve Gündoğan olduğunu söyledi. Köse, “Bağımsız Milletvekili evlerde hususi havuz ve deniz manzarası, dinlence sitelerinde ise siteye hususi kumbaşi olması en çokça irade edilen özellikler oluyor. Mutlak villalarda fiyatlar üç mahiye genişlik bir iki 100 bin TL’den başlıyor. Yalıkavak, Türkbükü gibi lokasyonlarda villanın durumu, imkânları, manzarası ve plaj kullanımına göre 3 mahiye 350 bin TL’den başlayıp 2 milyon TL’ye büyüklüğünde uzanabiliyor” şeklinde konuştu.

MARKALI PROJELERDE BIRE BIR TÜN BİN EURO

Bodrum’dahi serencam dönemde yapılan markalı bölük ve otel projelerinde üstelik satışın yanı sıra kiralamalar başladı. Yalıkavak’ta markalı tıpkı projede aylık saray konut ve villa kirası 40 bin teklik ile 100 bin teklik ortada değişiyor. Behişt Koyu’nda dört aylık kiralama yapılan ayrımsız projede 1 Orak Ayı-1 Kasım döneminde 2+1 villa için 60 bin 500 euro, 3+1 villa amacıyla 77 bin euro, 4+1 villa üzere ise 100 bin euro rica ediliyor. Ayrımlı dönemlerde 4+1’in 4 mahiye kirası 110 bin euroya büyüklüğünde çıkıyor. Bodrum Turgutreis’te aşırı bir otel zincirinin bünyesinde bulunan villalarda ise haziranda 2+1’da türlü villada gecelik konaklama 800 euro, 4+1’dahi ise bin euro namına uygulanıyor. Sezonun kısık olduğu temmuz ve ağustosta tekmil villaların kırcı olduğu belirtiliyor.

BİR AYLIK KİRA FİYATI 50 BİN EURO

Çağdaş Holding İcra Yerleşmiş Üyesi Dağlarca Çağlar, pandemi süreciyle gelişigüzel bağımsız milletvekili sülale kiralama seçeneklerinin tüketicilerin rüçhan tercihleri arasına yerleştiğini söyledi. Kendilerinin de zata mahsus villa kiralama hizmetini Modern Villas organizasyonu altında gerçekleştirdiklerini kaydeden Edvar, “Orak Ayı ve ağustos aylarını havi ve yüksek sezon olarak nitelendirdiğimiz dönemde 1 haftalık kiralamalar minimal 2 bin 250 eurodan maksimum 15 bin euro bandına çıkarken; 4 haftalık kiralamalarda bu antrakt asgari 7 bin ila 50 bin euro ortada değişebiliyor. Geçtiğimiz yıl bu hisse senedi alanımızda talebin yüzde 100’ün üstünde arttığını görmüştük. Bu sene bile yaz sezonu amacıyla şu anda doluluk oranlarımız yüzde 90’ın üzerinde” dedi.

Kullanılmamış salgın önlemleri göz piyasasını dahi etkiledi

 

Konutta Türkiye’nin bildirme değerli ilçeleri

 

Marmaris’te villa fiyatları Avrupa ile yarışıyor

 

Share: