Bodrum’da isim arttı, esnaf mutlu, memurlara maltalık zorlaştı

Bodrum akıbet yılların genişlik efdal kış nüfusuna ulaştı. Pandemi yüzünden artan home office düzentileme düzeni ve alarga terbiye zımnında birçok sülale Bodrum’birlikte yaşamaya bitmeme ediyor. 170 bin nüfusa erbap olan ilçenin nüfusu 400 binlere çıktı. Bu boyut esnafı bahtiyar ederken memurlar amacıyla ise maltalık zorlaştı.

Bodrum’daki şahıs artışını ayrımlı sonuçları ortaya çıkardığını tamlayan Besa Kol Mir Ve Pazarlama Koordinatörü Sıcaklık Yiğit, “Öncelikli güneş tacı dolayısıyla sezon geç başladığı amacıyla esnaf iş yapmamıştı. Burada yaşamaya bitmeme edenler zımnında onlar için mevsim tek kapanmamış gibi bitmeme ediyor demin. Esnaf bu durumdan çok kıvançlı. Fakat memurlar için avlu zorlaştı. Çünkü familya ve arsa ücretleri artınca bire bir kısmı merkezden uzak ilçelere bükülmek zorunda kaldılar. Normalde kısa mesafede işlerine gidebilecekken demincek minibüs, hususi miftah kullanıyorlar. Mavera yandan Bodrum’u asude yaşantısını muhip insanlar birlikte kalabalıklardan müşteki. Bodrum Belediyesi de genel bütçeden elan çok hisse kabul etmek üzere Bodrum’da yaşamaya başlayan insanların nüfuslarını aldırmaları amacıyla kampanya yapıyor” dedi.

Kiralar arttı

Kıvılcım Alp, “Hikâye yoğunluğu, apartmanlardaki bağrış çağrış, üslup alanlarının azlığı, kalabalıklardan benzemek isteme kabil nedenlerle Bodrum’daki yazlıklar normalleşmeden sonraları filhakika dolmuştu. Buna home office himmet ve uzaktan terbiye de eklenenince bir nice koca kışın birlikte kalmaya karar verdi” dedi.

Kahraman’in verdiği bilgilere bakarak yazlığı olmayanlar ise isticar yahut mübayaa arayışında. Bu nedenle bile kiralar yükseldi. 2+1, 75 metrekarelik konutların isticar ücreti 2500 TL’den 70.000 TL’ye büyüklüğünde çıkıyor. Bu ecir eşyalı evlerde ise iki kalpsiz.

Arsalara ilişki erdemli

Bodrum’birlikte yalnız oturuma hazır konutlara değil arsalara de bağlam efdal. Türkiye çapında güzeşte sene Haziran Temmuz Ağustos aylarında yer satışları, 45 milyon TL’yken bu yıl bire bir dönemde 89 milyon TL’ye çıktığını aktaran Sıcaklık Kahraman, “Sabık sene haziran, temmuz ve ağustos döneminde 1.219 konutun satıldığı ilçede, bu sene bire bir dönemde yüzdelik 83,1 artışla 2 bin 232’ye yükseldi. Dahi artık Bodrum’un Meşelik, Dörtepe, Güvercinlik, Güllük üzere adını haddinden fazla duymadığımız bölgeleri üstelik yeğleme ediliyor. Merkeze ırak ama ulaşımın mahdut olduğu bu bölgelerde insanlar yer alarak familya yapmayı düşünüyorlar. Başkaca bazıları inşa yapılar yaparak yaşamaya başladı üstelik” diyerek konuştu.

Pandemi şube ve mağaza kiralarını vuracak

Bakan Kurum açıkladı! Fikirtepe amacıyla 1 aylık süre verildi

Share: