Bodrum’da kiralar 10’a katlandı: 45 metrekare lüp kirası 5 bin lira

Bodrum’birlikte geçtiğimiz sene 45 metrekare ayrımsız lüp aylık kirası bin 500 teklik ile 2 bin 500 teklik arasında seyrederken, bu yıl en bağan bir evin kirası 5 bin liraya imdi. Bu ebat karşısında kiracılar kıygınlık yaşamaya başladı.

Bodrum Şehremini Ahmet Aras, karı kiralarının yüksek olması nedeniyle Bodrum’de çalışacak kimsenin kalmayacağını söyledi.

Aras, akıbet dönemlerde kiralardaki artışın ister istemez ilçede bakım veren memurları, işçileri ve esnafı muzdarip ettiğini belirtti.

Bodrum dinlence dönüşü yoğunluğu

Başkan Aras, ”Bu insanlar oturacak ev bulamazlarsa kirayı ödeyemezlerse o zaman Bodrum’da gitmek istemeyeceklerdir” diye niteleyerek konuştu.

‘Hazne arazilerine lojman yapılsın’

“Bodrum’bile hizmet veren kamu personellerine lojman yapılsın” diyen Aras “Hazne arazilerinden, Milli Yurt’a ilişik arazilerden mahsus tıpkı bölümünün lojman cereyan etmek için banko kamuya ayrılması geçişsiz” şeklinde konuştu.

Turistlere bakım eden turizm çalışanlarının şartlarının üstelik iyileştirilmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Aras, turizm çalışanları için işletmelere birlikte şöyle seslendi:

‘Çalışanların konakladıkları yerlerin verdiği hizmete makul olması lazımdır. Siz turizm çalışanını, dünyanın değme yerinden gelen turistlere bakım eden arkadaşlarımızı bir konteynerde yatırıyorsanız ve türe etmedikleri tıpkısı şekilde konaklatıyorsanız bunda da tıpkısı sorun var demektir.

Sülale sahiplerinden birlikte aynı ricası olduğunu tamlayan Bodrum Şehremini Aras, ”Belli kiralarda uzun süredir oturan kiracıları var. Kiracılarını çıkarıp 10 katına 20 katına çıkarıp baştan kiraya vermeyi düşünmesinler. Bu durumun bir mevzuatı, kuralı ve kaidesi var” dedi.

Mansur Bunaltıcı: ‘Öğrenciler için kiralık familya portalı oluşturuldu’

 

O ülkede ailesiyle gitmek istemeyen gençlere icar desteği

 

Bodrum’birlikte kiralık sülale nail olmak imkânsız ağıl geldi!

 

Share: