Bolu Valisi Kılıç’tan “10 Son Teşrin Atatürk’ü Yâd Günü” mesajı

Bolu Valisi Erkan Kılıç, “10 Kasım Atatürk’ü Ihtifal Günü” zımnında mülahaza yayımladı.

Tığ mesajında, egemenliğin ve bağımsızlığın bildirme balaban teminatı Cumhuriyetin banisi, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde, milletin gönlünde ayrık tıpkı yere sahip olan şişman önderi istinkâf etmek, yağmur ve şükranla andığını belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Çanakkale Cephesi başta koyulmak için Birinci Acun Savaşı’nda bir nice cephede ve Halas Savaşı’nın herhangi bir merhalesinde gösterdiği savaş ruhuyla gelecek görüşlülüğüyle liderlik vasfıyla ve askeri dehasıyla parçalanmamış dünyaya adını büyük ayrımsız azamet adamı kendisine duyurduğunu vurgulayan Kılıç, geçmişten atiye Türk milletinin özünde, kanında, damarlarında olan bağımsızlık ateşini yeniden yakarak, bu coğrafyadan silinmek maksut, benliği namevcut edilmek istenen bire bir milletin küllerinden yeniden doğmasına önderlik ettiğini kaydetti.

Tığ, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün, “Türk milleti müstakil yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegane koşulu adına akseptans etmiş yürekli insanların torunlarıdır. Bu millet tek devir mutlak olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.” sözlerini dahi anımsatarak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihin tek safhasında esareti akseptans etmeyen eren milletimize özünü hatırlatarak aşıladığı kontak el birliği ruhu, kurtuluş azmi ve kararlılıkla kahraman ecdadımızla beraberinde vererek kazanılan nazik zaferle bu cennet toprakların ezel ebet Türk yurdu olduğunu tamam dünyaya ilan etmiştir. Bu minvalde bizlere düşen; Cumhuriyetimize, vatanımıza, kocaman bayrağımıza ve mübarek değerlerimize şimdiye kadar olduğu gibi daha çok dahi cemaat çıkarak faal ve büyüyen Türkiye yolunda ülkemizin ihyası, saygınlığı ve bekası için akıbet nefesimize büyüklüğünde var gücümüzle çalışmaya bitmeme etmektir.”

Share: