Bölük satışlarında yabancı yatırımcı öne çıkıyor

Yurt Mahdut Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER), yabancıların belli başlı tıpkı rakamın üstünde yatırım yapmaları halinde ayrıntılı süre ikamet izni alabilecekleri “Turkuaz Bilgili düzenlemesi önerisini” Yer ve Kentçilik Bakanlığı’na sundu.

GİGDER’den yapılan açıklamaya göre, şubatta ecnebi yurt yatırımcısının eğilim ve beklentilerini ortaya koyan Türkiye’nin ilk kapsamlı araştırmasını kamuoyuna duyuran cemiyet, sektördeki yabancı yatırımcı potansiyelini müzayede çalışmalarını sürdürüyor.

Gayrimenkulde yabancı yatırımcı potansiyelini artırmak üzere harekete geçen GİGDER, Belde ve Kentçilik Bakanlığı’na sektörün önünü açacak eskimemiş bir aranjman önerisi getirdi.

GİGDER’in yabancıya koca rakamlarını tezyit etmek amacıyla “rakip pazarların kafile kabul etme politikalarını araştıran bakir raporlar alıştırmak”, “İran’dahi mevhum aynı roadshow düzenlemek” ve “İstanbul’bile değme sene ‘arsıulusal bire bir yurt zirvesi’ etkinliği yapmak” kabil önerileri bulunuyor.

Açıklamada önerilere ilişik değerlendirmeleri vadi kayran GİGDER Başkanı Ömer Faruk Akbal, Türkiye’de yabancıların belli başlı ayrımsız rakamın üzerinde envestisman yapmaları halinde, teferruatlı süre tevakkuf izni alabilecekleri tıpkı düzenlemenin yapılması önerisini bakanlığa sunduklarını bildirdi.

Akbal, “Önerimizde, minimal 100 bin dolar envestisman fail bire bir yabancının bu sayede elde edeceği Firuze Anaç ile 5 almanak durma izni alabilmesinin sağlanması meydan alıyor.” ifadesini kullandı. Akbal, yatırımcıya, eşine ve 18 gözyaşı altındaki çocuklarına etraflı sürekli ikamet izni verilmesinin öneminden bahsetti.

“Asya ve Afrika ülkelerine yönelik tanıtım faaliyetleri düzenlemeyi hedefliyoruz”

Akbal, gayrimenkul sektöründeki tanıtım faaliyetlerinin Türkiye’nin, esenlik, terbiye, hayat, firez üzere stabil çok alanındaki lansman faaliyetlerinden ayrı düşünülmesinin kabil olmadığını belirterek, bu nedenle Türkiye’yi propagandist ve ülkeye imrendirici faaliyetlere ağırlık vereceklerini bildirdi.

Yapacakları araştırma ve hazırlayacakları raporlarla Malta, İngiltere ve İspanya gibi ülkelerin taşınmazlar satışında sunduğu imkanları inceleyeceklerini kaydeden Akbal, şu bilgileri verdi:

Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin farkındalık sağladığı pazarlara yönelik sanal fuar ve roadshowlar düzenleyeceğiz. Örneğin andıran zamanda İran’a yönelik sanal bir roadshow planımız var. Türkiye amacıyla gizil pazarlardan Hindistan, Endonezya, Malezya ve Pakistan kabilinden Asya ülkeleri ve Afrika’ya birlikte tanıtım faaliyetleri düzenlemeyi hedefliyoruz. Sunma iri hedeflerimizden birisi ise; Türkiye’de uluslararası benzeri gayrimenkul zirvesi gerçekleştirmek. Bu etkinliği, dünyadaki parçalanmamış arsıulusal yurt oyuncularının dikkatini İstanbul’a çekecek ve İstanbul’u uluslararası tıpkısı gayrimenkul yatırım merkezi haline getirecek şekilde konumlandıracağız.

Akbal, emlak alanında arsıulusal öneme cemaat konuşmacıların ve kuruluşların nida edileceği bu etkinliği, gelişigüzel sene değişik bahis başlıklarında düzenlemeyi gönül ettiklerini bildirdi.

Kurdaki düşüş otomobile yansır mı

Yabancıların yer aşkın yöneldiği nasip senetleri

EFT yapacaklar dikkat! Bin liranın altına…

 

Share: