Brexit sonrası İngiltere ile AKARSU ortada neler olacak

BORSAGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

SU’den kopuş tarihi 31 Familya. Saat 23.00. Bu andan itibaren kullanılmamış aynı bölüm başlayacak. Bu de 5 nazik toplantıda bile şekillenecek. İlk krizin ise Manş Denizi’nde yırtık vermesi muhtemel…

İngiltere’nin, 31 Karı’ta Avrupa Birliği’nden ayrılması, Brexit sürecinin sonu olmayacak. Manş Denizi (English Channel) rastgele iki tarafın üstelik gelecekteki ilişkileri hakkında detaylı görüşmeler yapmalarına faktör olacak. Ticaret önünde 2020 yılı sonuna büyüklüğünde ikinci tıpkısı anlaşmaya varılmazsa bu, mülk ve bakım alış verişi yaparken daha yüksek maliyetler ve engeller anlamına gelecek.

CNBC’nin haberinde yeni yılda Brexit sürecinin ana tarihlerini verildi. İşte 2020’nin bölge günleri…

Familya ortası: Avrupalı kanun yapıcılarının 2020’deki ilk toplantısında İngiltere’nin çekilme anlaşmasına yeşil mum yakması bekleniyor. Avam Kamarası’nda onaylanan 541 sayfalık incizap anlaşması İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden elbette ayrılması gerektiğini özetleyen belge.

31 Karı: İngiltere Avrupa Birliği’nden resmen mutluluk saatiyle 23.00’te ayrılacak. Intikal dönemi o andan itibaren başlayacak. Bu nitelik yatırımcı ve vatandaşları üzere bir husus rapor etmese de İngiltere Brüksel’deki rey hakkını kaybedecek. AB hukuku İngiltere topraklarında uygulanmaya bitmeme edecek ve İngiliz hükümeti bu dönemde ayrıksı acun ülkeleriyle ticaret anlaşmaları yapabilecek.

25 Küçük Ay: AKARSU bakanlarının Brüksel’da toplanması planlanıyor. Doruk, Brexit sürecini AB hesabına yöneten Michel Barnier üzere eskimemiş ayrımsız istişare alanı türlü. Bu nitelik gelecekteki ilişkilerin belirlenmesi için görüşmelerin başlayacağı anlamına geliyor.

Haziran: DENIZ – İngiltere zirvesinin gerçekleşmesi bekleniyor. Bu noktada, seçme iki tarafın dahi 2020 yılı sonuna büyüklüğünde yıpranmamış tecim ilişkilerinin zahir şekilleneceğine değişmeyen vermeleri gerekecek. Başvekil Boris Johnson geçişi göndermek istemediklerini belirtiyor.

Son Teşrin: Geçiş döneminin 2020’nin sona ermesi yerinde, ikinci bir ittifak bahis konusu olabilecek.

Share: