Bu şirketlerde çalışanlar haddinden fazla ak yazılı!

Şirketlerin, motivasyonlarını bırakmak, hisse senedi streslerini tenkis etmek, aralarındaki iletişimi pekiştirmek ve ilişkinlik hissi tasarlamak amacıyla çalışanlarına müteveccih düzenlediği ekin, müzakere ve spor aktiviteleri Türkiye’bile dahi seçkin güzeşte bölüm çeşitlilik kazanıyor.

Büyüğünden küçüğüne bir nice şirketin, tekne turları, outdoor aktiviteler, piknik, konser, raks, spor turnuvaları, günü ilişki veya hafta sonu konaklamalı tabiat ve hars gezileri, grand prix, mutfakta yemek-pasta ika kabil çalışanları üzere düzenlediği etkinlikler akıbet yıllarda anbean arttı.

Çalışanlar, aktiviteler ile iş dışında gelişigüzel vakit nakil, farklı departmanlarda fariza fail personel ile kaynaşma, hobi edinme ve hobilerini realizasyon fırsatı bulurken, şirketler da çalışanlarla ilişkilerini güçlendirmeleri açısından balaban olduğunu fikren bu kabil aktivitelere değme güzeşte ahit yenilerini ekliyor.

Spor takımları, enstrüman stüdyosu, orkestra ve koro de mevcut gâh şirketlerin bünyesinde raks, temsil, mektup, fotoğraf, pet, yelken, doğa sporları, DVD, afiyet ve yaşam stili, rahatlık paraşütü, halk oyunları, takı-dizayn, havacılık, müzik, su sporları, motosiklet, şita sporları ve off-road kabilinden çeşitli kulüpler düz alıyor.

Bazen şirketler, çalışanları amacıyla spor salonu, omuz-çiğin ve üzeri masajı uygulaması, diyet uzmanı hizmeti verirken, gerçekleştirilen aktivitelere şirket yöneticileri bile katılıyor.

-MICROSOFT’TAN SIRT-ÇIĞIN VE ÜZERI MASAJI UYGULAMASI-

Microsoft Türkiye, anadan görme namına iftar vakti, yeni yıl yemeği, kick-off, piknik, 23 April ve kutlama yemekleri gerçekleştiriyor. Toplumsal Kulüp vasıtasıyla bile “happy hour”, kültür gezileri ve bazen danışma faaliyetleri organize ediliyor.

Yelken, ayak topu, fotoğrafçılık ve dans kulüpleri ile Scuba Diving, MS Toast Masters Club bulunuyor.

Yakın zamanda ense-çiğin ve sorumluluk masajı uygulamasını devreye düz müşareket, aplikasyon ile teknoloji, büro ortamı, yarar koşullar ve stresin yaratacağı fiziksel etkileri azaltmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor.

-BORUSAN’DAN YELKEN KULÜBÜ-

Borusan, çalışanlarının ruhsal gerilim atabilecekleri, birbirleriyle kaynaşabilecekleri Okay Yelken Kulübü, Ense’a Kalan Zaman Günü ve Foto Kulübü kabilinden içtimai etkinlikler düzenliyor.

Okay Yelken Kulübü, Borusan Mannesmann Boru (BMB) çalışanları aracılığıyla Haziran 2010’de kuruldu. BMB’den 27 çalışanın katılımıyla başlayan kulüp, Borusan Grubu çalışanlarından şişman sargı gördü. Katılımcıların sayısı ikinci eğitim bilimi döneminde 80’i, üçüncü eğitim bilimi döneminde ise 100’ü buldu. Borusan Grubu şirketleri arasından Borusan Holding, Borusan Mannesmann Borazan, Borusan Araba ve Tehlikeli Sistemleri ve Supsan’ın yelkenli takımları bulunuyor.

“Kayırıcı’a Artan Ant” temasıyla hayata geçirilen proje kapsamında ana ortaklık çalışanları, ayda bire bir defa tıpkısı araya geliyor ve ekin-tekellüm etkinliklerine katılıyor. imdi sergilerin gezildiği etkinlik kapsamında Borusanlılar hususi emare eliyle eserleri elan yakından tanıyor, birlikte firez ve sanatla çöz içe ant geçiriyor.

Borusan bünyesinde 2009 yılı böylelikle kurulan Foto Kulübü’nün kestirmece 350 destekçisi bulunuyor. Facebook sayfası, portalı ve Twitter hesabıyla birlikte deli dolu olan Fotoğraf Kulübü, şimdiye kadar Abant, Kıyıköy, İğne Ada, Yedi Göller, Elemli, Sünnet Gölü ve Sülüklügöl’e geziler düzenledi.

-HALKBANK’TAN TÜRK AHALI MÜZİĞİ KOROSU-

Halkbank, çalışanlarına kültür, konuşma, spor ve yolculuk kabilinden it canlı haddinden fazla alanda kendilerini ihya, uğraşı kazanma fırsatı bulacakları imkanlar sunuyor.

Bankanın ağır ezgi tıpkı araya mevrut zindelik gruplarından Türk Folk Müziği korosu değişik konserler veriyor. Ankara Kuruluşlar Arası Masa Topu Ligi’nde uğraş fail masa tenisi takımı ise ahenkli antrenmanlarıyla çalışmalarına bitmeme ediyor. Banka, Ekin Vakfı tarafından çalışanlarına piyes ve dinleti kabil kâh etkinlikleri takip edebilmeleri için tenzilatlı bilet sağlarken, yolculuk organizasyonları, dürü kampanyaları, bowling ve ayak topu turnuvası etkinlikleri de gerçekleştiriyor.

-FİNANSBANK’TAN FİNCLUB HAYAT ATÖLYESİ-

Finansbank üstelik çalışanlarının motivasyonlarına ulama sağlamaya yönelik değişik gelgel içi iletişim faaliyetleri düzenliyor. FinClub Hayat Atölyesi ile çalışanlar, kendine akla yatkın benzeri etkinlik bulabiliyor, popüler faaliyetlere çevre değerinin çok altında benzeri fiyatla ortaklık şansı sağlıyor. Mesafe 2010 itibariyle 3 bin 853 üyesi kâin FinClub’bile sabık yıl içerisinde 530 etkinlik yapıldı ve etkinliklere 23 bin 396 kişi katıldı.

Finansbanklılar, vezneci bünyesinde elektrik gösteren çeşitli içtimai kulüpler kapsamında de perküsyon atölyesinden reiki’ye, konserden tiyatroya, bodur film atölyesinden salsaya, kartingten briçe, uçurtma yapımından fotoğrafçılık aktiviteleri kabil hobi eğitimlerine kadar birçok etkinliğe alay malay katılabiliyor.

FinClub Hayat Atölyesi Kulüpleri; çalışanlara müteveccih seminerler dizisinden oluşan Afiyet ve Yaşam Stili Kulübü, müzakere ve hobi etkinliklerini içeren Laf ve Uğraşı Kulübü, gezi etkinliklerini içeren Gezi Kulübü, konser, ve spor kadar faaliyetleri kapsayan Sosyal Etkinlik Kulübü ile fotoğrafçılık aktivitelerinden oluşan Fotoğrafçılık Kulübü olarak 5 anne başlıkta canlılık gösteriyor.

-TURKCELL IÇTIMAI AKTİVİTE GRUBU’NDAN YILDA 365 AKTİVİTE-

Turkcell, ekip şirketleriyle birlikte çalışanlara özel mukavim haddinden fazla etkinlik düzenliyor. Turkcell Içtimai Aktivite Grubu (TSAG), rastgele yıl yaklaşık 365 etkinlik gerçekleştirirken, kol çatısı altında futbol, basketbol, yüzme, yelken, masa tenisi, karting, bowling, çiftteker ve voleybol kalkışmak üzere 9 dalda kurumsal spor takımı bulunuyor. Kül aktiviteleri fahri bire bir takım yürütüyor. “Yaratıcılıkta temel tanımayan” kadro, “on paralık sesi olmayanlara” çalım dersi, sabun yapım ve karpuz seçme kursları, otoparkta nostaljik sinemalar üstelik düzenliyor.

TSAG’ın “dönem süresince şaşırtı ağırlama” konsepti üstelik bulunuyor. Hemencek bir lahzada seçme hafta çalışırken ofisten gönül tıpkısı satıcı giriyor ve “şaşırtı” ayrımsız yiyeceği satıyor. Bu konseptle bugüne arbede hıyar, midye, jale köfte, banak, pilav, kanlıca yoğurdu ve lamba karpuzu gibi yiyecekler çalışanlara sunuldu. Çalışanlar üzere Adriyatik turundan Afrika turuna kapsamlı seyahatler gerçekleştirilirken, şehirlerarası zevk turlarına katılıp yerel yemekler tadılıyor, araba ve hıza meraklı olanlar makine sürüş testlerine katılıyor.

Turkcell’birlikte çalışanların oluşturduğu “Celloband” adında ayrımsız saz grubu da bulunuyor.

-MERCEDES BENZ TÜRK’CILT “KOL DAYIMLAR” MÜZİK GRUBU-

Mercedes Benz Türk’te çalışanları mücahede saatleri dışında da benzeri araya getirerek kaynaşmalarını hedefleyen fotoğraf, çalgı, dans, firez, plonjon, natür yürüyüşü, motor, kış sporları, yelken, seyir ve off-road kulüplerinde hem ferdî hem üstelik bando aktiviteleri vadi alıyor. Işık Kulübü’nün düzenlediği gezilerde çekilen fotoğraflar ortaklık içerisinde gerçekleştirilen tıpkısı sergide çalışanlar ile paylaşılıyor.

Şirket çalışanlarından oluşan “Grup Dayımlar” enstrüman grubu, şirket dışında çeşitli organizasyonlar düzenlerken, içtimai kulüpler bünyesinde mecmu çalışanlara dans, gitar, alan topu, pilates, yoga dersleri ve fitness salonu imkanı sunuluyor. Toplumsal pakt aktivitelerinin birlikte, 2 yılda tıpkı ilkbahar turnuvası düzenleniyor. Turnuvalarda çalışanlar futbol, basketbol, uçan top, masa topu, satranç ve squash branşlarında yarışıyor.

Hoşdere Spor Salonu’nda düzenlenen spor okullarına rastgele yıl tahminî 300 çalışanının çocuğu katılıyor.

Otokoç Otomotiv, sabık yıl gerçekleştirdiği lehçe toplantılarda kullanılmamış tıpkısı organizasyonun start’ını verdi. Arsıulusal Formula 1 yarışlarından esinlenerek hazırlanan Otokoç Otomotiv Grand Prix’üstelik, beyaz-mavi lep karmasından oluşan ekipler tasarımı kendilerine ilgilendiren araçlarla bildirme etraflı mesafeyi tekmil etmeye çalıştı. Konkur, Rum genelinde etaplar halinde düzenleniyor.

Aygaz ve Opet çalışanlarının katılımıyla 2004 yılında çalışmalarına başlayan Aygaz-Opet Türk Müziği Korosu, mutat Türk müziğine ikbal veren çalışanları buluşturmak, bu hobilerini gerçekleştirmeleri üzere okazyon fotoğraflamak, iç iletişimi ve etkin motivasyonunu artırmaya katkı çıkarmak amacıyla kuruldu.

TRT Ankara Radyosu sanatçılarından Coşkun Cingöz yönetiminde çalışmalarına devam eden koro Aygaz-Opet ve ayrıksı Belletici Grubu çalışanlarından oluşuyor. Tahminî 30 şahsiyet koro ekibinde şirketlerin haddinden fazla ayrımlı departmanlarından katılımcılar mevcut.

-BSH’DAN SOKAK KULÜPLERİ-

BSH’ın SOKAK adını verdiği içtimai ve kültürel etkinlik kulüpleri kapsamında temsil, dans, ahali oyunları, fotoğrafçılık ve karşı paraşütü üzere 8 ayrı kulüp bulunuyor. Yılda 3 nöbet planlı ve yürütme kurulunun birlikte katıldığı “happy hour” buluşmaları, kurumsal spor etkinlikleri, ayın çalışanı programı, inovasyon motivasyon ödülleri, piknikler ve yılbaşı partileri bu amaçla hayata geçirilen uygulamalardan bazılarını oluşturuyor.

SOKAK kulüpleri (takı-tasarım, havacılık, yelkenli, fotoğrafçılık, seyir, raks, halk oyunları, çalgı, su sporları) birlik sene boyunca yaptıkları çalışmaları yılda bir defa düzenlenen ÇIKMAZ haftasında tamlık şeriklik çalışanları ve dip dozaj yöneticilere sergiliyor. Müzik, ahali oyunları ve temsil kulübü üyeleri SOKAK haftasının dışında bile “happy hour”, yılbaşı partisi ve bayi toplantısı kabilinden şirketin düzenlediği etkinliklerde dahi hayal alıyor.

-“KİŞİSEL GELİŞİMLERİNİ HIZLANDIRIYORLAR”-

BP Türkiye, çalışanlarına müteveccih gerçekleştirdiği toplumsal, kültürel ve sportif aktivitelerini 2002’den bu yana BP Sosyal Grubu (BPSG) çatısı altında hayata geçiriyor.

Çalışanlarına pilates, hesap, koşun, üslup kabil tınlamalı spor yapma imkanı veren BP Türkiye binası içindeki salonda tüm ve yarı zamanlı istekli spor eğitmenleri/rehberleri bulunuyor. BP Türkiye çalışanları futbol ve basketbol turnuvaları düzenlerken, BP ve Castrol çalışanlarından oluşan basketbol takımları ise 2011 Kurumsal Basketbol Ligi’nde müsabakalara katılıyor.

-BAT TÜRKİYE’DEN SCUBA-

British American Tobacco (BAT) Türkiye bünyesinde FunCO adı sunulan tıpkısı etkinlik ekibi bulunuyor. 2006’birlikte ufak partiler, foto kursu ve yoga kadar hobilere yönelik organizasyonlar ile yola çıkan FunCO, bünyesindeki gönüllüler sayesinde çalışanların temenni ettiği, katılmayı istek ettiği gelişigüzel alanda aktiviteler düzenliyor. Bunların arasında türlü periyotlarda ortaklık çalışanlarını ayrımsız araya getiren kutlamalar, piknikler, iftar yemekleri, korluk partileri bulunuyor.

Şirketin enstrüman grubu ise İstanbul’dahi çalışanlara konserler veriyor.

Ejderha Boat, kurumsal oyunlar ve şirketler ligi kadar spor karşılaşmalarına ortaklık çalışanları takımlar halinde katılıyor. Şirketin voleybol, ayak topu, basketbol, yelkenli ve karting takımları bulunurken, fotoğraf kursu, plonjon kursu, yelkenli kursu ve güvenli motor sürüş kursu kadar hobilere müteveccih icraat dahi yapılıyor. Çalışanlar için organize edilen Kartalkaya ve plonjon gezileri ise nazik kâm görüyor.

-ANADOLU SİGORTA ÇALIŞANLARINDAN ORKESTRA-
Rum Sigorta, çalışanlarına yönelik son biraz yıldır Mercanköşk’üstelik güdeleme etkinliği gerçekleştiriyor. Türkiye genelindeki cümle çalışanların tıpkı araya geldiği organizasyon, bölüm içerisinde mütenevvi aktiviteler, futbol, basket, voleybol ve alan topu kadar spor turnuvalarıyla geçiyor.

2 ayrı ayak topu ile basket, voleybol ve bowling takımları dahi kâin şirketin ayrımlı vahit ve kademelerinde çalışanlardan oluşan benzeri orkestrası da kayran alıyor. Çolpa benzeri ruhla başlayan orkestra, geçen 2 yılın ardından daha çok şirketin özel gecelerinde birlikte sahne alıyor.

Rum Sigorta İnsan Kaynakları ve Eğitim’den Mesul Genel Müdür Yardımcısı Sürgün Tiryakioğlu, bu tuhaf etkinliklerin müşareket içi iletişim ve mızıka bilincine olumlu katkıda bulunduğunu düşündüklerini, özellikle topluluk sporlarında gördükleri teferruatlı sürekli ve kudretli hisse senedi bölümü anlayışı yardımıyla katılımcıların, kuma misyon üzere alay malay uğraş etme kavramını birebir yaşadığını, değişik çalışanlarının birlikte çekicilik kültürüne ve himmet arkadaşlarına olan desteklerini açık kendisine gözlemleyebildiklerini rapor etti.

Güvence Tekaütlük’te herhangi bir yıl tam çalışanların katılımıyla ahenkli yerine gerçekleştirilen ortak garaz toplantısı ve bölge turu kabilinden sosyal etkinliklerin yanı sıra, fotoğrafçılık, enstrüman ve spor kulüpleri bulunuyor. umum müdürlük binası süresince kurulan çalgı aleti stüdyosu, iştirak müzik grubunun çalışmalarına sülale sahipliği yapıyor.

Güvence Emeklilik basket takımı da, Veladet Şampiyonlar Ligi ve şirketler arası basket ligi olan Business League’de 3 yıldır başarılı sonuçlara imza atıyor.

Anadolu Emeklilik basket takımında müşareket umumi müdürü ve genel müdür yardımcısı, şeriklik çalışanlarının oluşturduğu çalgı aleti grubunda ise umumi heyet üyesi ve adam kaynakları vahit müdürü bulunuyor. Şirketin aşındırmak kursu ve fotoğrafçılık gezisi kabilinden faaliyetlerine dahi bir nice şirket yöneticisi katılıyor.

-AVIVASA EMEKLİLİK VE HANAY, EUREKO SİGORTA KULÜPLERİ-

AvivaSA Tekaütlük ve Avlu’ın finansal destek sağladığı 10 çalışan sosyal kulübü bulunuyor. Dalış, dans, ışık, yelken, pusula, seyahat ve gurme, oyun, fun ve pet kulübe örgen olan çalışanlar, metin dirim sohbetleri, sigarayı bırakma seminerleri, spor ve bowling turnuvaları, müzaheret kermesleri, yılbaşı ve yaza merhaba partileri, stand-up, sinema, oyun organizasyonları dahi gerçekleştiriyor.

umum müdürlük binasında mevcut kitabevi, internet kafe ve spor salonu gün ortası aralarında nazik rabıta görürken, AvivaSA Tekaütlük ve Hanay Genel Müdürü Meral Eredenk ve genel müdür yardımcıları aktivitelerin çoğunda meydan alıyor.

Eureko Sigorta’da ise çalışanların sargı alanlarına bakarak tercih ettikleri 4 pakt bulunuyor.

Kermen Grubu, çalışanlar arasındaki paylaşımı yükseltmek, içtimai ve kültürel bütünleşmeyi ulaşmak üzere 2010 yılında İstanbul ve Çanakkale lokasyonlarında Firez Görüşme Müzik Kulübü, Huy Kulübü, Aktiflik Kulübü, Yavru Kulübü, Spor Kulübü, Içtimai Bastırık Kulübü ve Kale Club’ı oluşturdu.

Pakt aktivitelerine geçen sene tahminî bin 200 birey ortaklık gösterirken, etkinliklere başta Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay almak için çok sayıda eğin dozaj tutumlu katılıyor. Kale Grubu çalışanlarından oluşan müzik grubunda de dip ve ölçülü dozaj yöneticiler bulunuyor.

-ALARKO İSTİKBAL KULÜBÜ-

İshak Alaton ve Üzeyir Garih yoluyla 1985 yılında kurulan Alarko İstikbal Kulübü (AİK), mecmu Alarko Şirketler Grubu’nda etkin personele müteveccih etkinlikler gerçekleştiriyor.

AİK bünyesinde terbiye, danışma, sosyal ve spor etkinlikler personelden oluşturulan komitelerce yürütülüyor, Alarko çalışanlarının tamamına ve yakınlarına bu etkinliklerle bağırsak iletişim ve güdeleme desteği veriliyor. 2010 yılında ritm ve perkisyon eğitimi, türlü tiyatro, müzikal organizasyonlar, Garp Karadeniz, Bozcaada ve Assos gezileri, Avrasya Maratonu’na paydaşlık organizasyonu ve Kapalıçarşı Yönbul kabilinden bir nice aktiflik düzenlendi.

-VESTEL’DEN KEMIRMEK PİŞİRME ETKİNLİKLERİ-

Vestel, seçme sene geleneksel olarak bowling ve futbol turnuvaları düzenliyor. Kano ve rafting kabil akarsu sporları çalışanların doğayla çöz içe olmalarını sağlarken, Mutfak Sanatları Akademisi’nde yemek pişirme etkinlikleriyle birlikte çalışanlara farklı aktivite seçenekleri sunuluyor.

Henkel, değme yıl düzenli kendisine futbol, bowling turnuvaları düzenliyor, müşareket ortamında vadi düzlük huy sporları ve fotoğrafçılık kulüpleri ile trekking, velespit turu ve foto çekimi kadar etkinlikler gerçekleştiriyor.

Honda Türkiye A.Ş, çalışanlarına müteveccih 2002 yılından beri tümen ve spor turnuvaları düzenliyor. Ilişkinlik hissi tevlit, çalışanlar arasındaki iletişimi ihya ve stres atma üzere gerçekleştirilen etkinliklere umumi müdürden başlayarak kamu kayırıcı dozaj yöneticiler katılıyor.

Adel Kalemcilik, nisan-mayıs aylarında tamam departmanların oluşturduğu takımların katıldığı Adel Kalemcilik ayak topu turnuvası/yürek töreni ve lokma partisi, yılda 3-4 kat haset irtibat veya hafta sonu konaklamalı doğa ve firez gezileri organizasyonu, karı çalışanlara yönelik 8 Mart Acun Kadınlar Haset kutlama partisi gerçekleştiriyor. Rum Grubu şirketlerinin ortaklaşa düzenlediği ve Adel Kalemcilik’mağara da katıldığı Rum Grubu futbol turnuvası ise mayıs-haziran aylarında yapılıyor. Adel Kalemcilik ve diğer Anadolu Grubu şirketleri çalışanlarından oluşan piyes çalışması ve oyunun tamam Küçük Asya Grubu çalışanlarına sahnelenmesi de söz konusu.

Ceva personelini benzeri araya getiren içtimai aktivite kulüpleri bulunuyor.

CEVA Türkiye Spor Kulübü’nün herhangi bir yıl düzenlediği anadan görme halı meydan ayak topu turnuvası ve bowling turnuvası, Ekin, Hanek ve Gezi Kulübü’nün altında kayran düzlük “Bütün Bütün Seyir Ekibi”, Sosyal Külfet Kulübü’nün “kardeş ekol” ve “çağ bağışı kampanyası” personelin içten paydaşlık gösterdiği etkinlikleri oluşturuyor.

Bilim İlaç, 2003 yılında Içtimai-Sportif Aktivite Kulübü kurdu.

Ameliyat arasında firez gezileri, ödüllü beyaz perde yarışması, DVD Kulübü, langırt, ayak topu, bilardo, masa tenisi turnuvaları, müşareket olimpiyatlarına katılım, çalışanların çocukları için yaz döneminde masa tenisi yaz okulu, çalışanlara yönelik zatî sergilerin açılması birlikte ailelerin dahi paydaşlık gösterdiği konser ve piknik organizasyonları, akşam üstü partileri bulunuyor.

GittiGidiyor’dahi kutlamalar, yılbaşı ve “yaza merhaba” kabil dönemsel organizasyonların yanında, çalışanların talepleri üstüne planlı yahut onların organizasyonunu üstlendikleri stabil haddinden fazla farklı etkinlik gerçekleştiriliyor.

Muhtemelen aralıklarla, aksiyon saatlerinde, seçilen filmlere göre gruplar halinde sinemaya gidilirken, çalışanların temenni ettiği ve organizasyonunu üstlendiği PES turnuvası bulunuyor. Futbol takımı, iki ayrımlı lige katılan basket takımı ve İstanbul Corporate Games bünyesinde oluşturulan ekipler tekrar ortaklık tarafından destekleniyor. Çalışanların rabıt alanlarına veya kendilerini yetiştirmek istedikleri konulara bakarak fotoğrafçılık, işaret dili eğitimi kabil muhtelif atölyeler da gerçekleştiriliyor.

Coface Türkiye, 2008 Mart’ında, “ayırt gerçekleştirmek ve farkına atmak” sloganıyla ortaklık içi eğitimde üretken dram ile yola artık. Şeriklik, anadan görme olarak seçkin yıl müzikal tıpkısı oyun sergiliyor. Coface Kumpanya’dahi güdeleme amaçlı kendisine alt-dip ilişkisi gözetilmeksizin umumi müdürden asistana kadar gelişigüzel kademeden etkin görkem üstleniyor.

Koçtaş, masa topu, bowling üzere spor aktiviteleri, beyaz perde, oyun ve hanek gösterileri gerçekleştiriyor. İlerleyen zamanlarda spor aktivitelerinin çeşitlenmesi, bunlara yolculuk ve kemirmek organizasyonlarının birlikte dahil edilmesi planlanıyor. Şirketin Sosyal Aktivite Merkezi birlikte bulunuyor.

DYO Boya, yıl içinde ayak topu, tavla ve bowling turnuvaları, yaza selam partisi, iki ayda bir dolgun veladet haset kutlamaları birleştirme ediyor. Bunların yanında şişman oyun biletleri alınarak isteyen çalışanlara dağıtılıyor.

Piaggio’nun Türkiye distribütörü Ferco Motosiklet’un kurduğu vitesli ve bizatihi motor tehlikesiz sürüş eğitim bilimi merkezi Vespa Academy, şirketlerle işbirliğine her an motosiklet tutkunu olanlara evet da olma yolundakilere ayrımlı seviyelerde sürüş eğitimleri veriyor.

Vespa Academy’nin eğitimlerine katılan firmalar ortada Turkcell, Philip Morris ve Medyasoft gibi haddinden fazla sayıda ortaklık bulunuyor. Bugüne büyüklüğünde kestirmece 750 müşareket çalışanına yetişek verildi. Eskimemiş zaman zarfında aralarında IKEA, Finansbank ve Bovis Lend Lease’nin bulunduğu ara sıra şirketler da eğitime katılacak.

Tekevvün Grubu, 2005 yılından bu yana elan geçmiş toy ya da arzulu adına spor yapmış hep çalışanlarının katılımına kilitsiz küreksiz olan Veladet Şampiyonlar Ligi düzenliyor. Küme, bilardo, bowling, basket, voleybol, alan topu, masa topu, carting, yelken ve futbol branşlarında federasyon hakemlerinin yönetiminde gerçekleştiriliyor.

Bina Cesaret’birlikte ise, bu kapsamdaki en heybetli çalışmalardan biri 2007 yılında kurulan Çatı Yüreklilik Spor Kulübü Derneği olarak öne çıkıyor.

Çalışanların tamamının uzuv olabildiği dernekten, çalışanların eş ve çocukları da faydalanabiliyor.

Üyelere, ailelerine ve sporculara türlü sporları yapma olanağı tedarik etmek, ruhsal ve bedensel adına akva yetişmelerine katkıda mevcut olmak ve abes zamanlarını kullanmak amacı ile kurulan cemiyet, özellikle futbol, yelkenli, alan topu, atletizm, voleybol, basketbol, su sporları ve ski kalkışmak amacıyla birçok spor dalında sene içerisinde eğitimler, turnuvalar ve etkinlikler düzenlemesinin birlikte, Yapı Yüreklilik;nin sosyal tesislerinden banka çalışanlarının dahi yararlanması amacıyla ara bulucu olarak hücre çarpıyor.

Share: