Bu skandallar kariyerlerini bitirdi

Skandal dolayısıyla intihar etmesin diye niteleyerek 24 saat gözaltına alınan fakat elan sonra kefaletle bırakılan sakat IMF Başkanı evde kelepçe ile gözleöm altında tutulmaya devam edecek.

7 ayrı suçtan yargılanacağı bildirilen Kahn, suçsuzluğunun kanıtlanması için çaba harcayacağı yönünde açıklamalarda bulunurken akıllara daha önceki seks skandalları dolayısıyla statülerini ve kariyerlerini kaybetmiş esame akla geldi.

Bunlardan ilki Şimal Carolina senatörü John Edward, 2008’birlikte Demokrat Tümen başkan adaylığına hazırlanırken gayrimeşru ilişkisinden ayrımsız çocuğu olduğunu ortaya çıkması ile birlikte hayalleri suya düştü ve reislik yarışında başarısız oldu.Eliot Spitzer New York Eyalet Valisiydi ve geleceğin Demokrat Fırka başkanı kendisine gösteriliyordu.

Ancak Mart 2008’da New York Times gazetesi Spitzer’i ayrımsız klüpte fuhuş yapılmasına göz yumduğu gerekçesi ile politik geleceği bitti.

Geleceğini bire bir amor ilişkisine kurban fail ayrıksı tıpkısı benibeşer ise John Ensign. 2001 yılında Cumhuriyetçi Öğür’den Nevada senatörü olmuştu. Ancak dip düzem danışmamlarından birinin eşi ile yaşadığı ahzüita 2011 yılında görevinden çekilme etmesine bozukluk oldu.

Çarkıt Hollywood aktörü ve Californiya Valisi Arnold Schwarzenegger, namı derece Terminatör, 2011 yılında iflasın eşiğindeki Californiya’yı borçlarıyla başbaşa bırakarak görevinden ayrıldı.

Schwarzenegger, ayrıksı isimlere bakarak az çok ak yazılı. Zira hizmetçisinden 10 yaşında bire bir yavru sahibi olduğu bilgisi istifasından sonraları geldi. 25 almanak eşi haberlerin ardında ayrılık kararı aldı.

Oracle’ın direktörü ve Hewlett-Packard’ın mevrut önceki sunma dolgunca CEO’larından biri yerine tanınıyor.İş dünyasında şirketi seksiyon lideri yapması ile ilişkin hikayeler az çok ünlü ve o tıpkı efsane.Hurd, 2010 yılında cinsel taciz suçlamasının ardından HP’den istifa etmek zorunda kaldı.Ayrılırken bile 35 milyon dolarlık tazminatını almayı unutmadan bittabi.

1984 yılında önce Demokrat Parti senatörü olan Gary Hart,geçmiş riyaset denemesini esasen bu yıl yaptı.Ancak muvaffakiyetli olamadı . 1987 yılında yeniden Demokrat Öğür başkanlığına soyunan Hart, evlilik dışı ilişkisi nedeniyle mufassal müddet boğuk eyyam yaşadı.

Kwame Kilpatrick, 2001 yılında Detroit Şehremini seçildi. Ve Temsilciler Meclisi’nde Michigan’de aynı koltuk sahibi oldu. Şehremaneti Başkanlığı binasında tıpkısı striptiz partisi verdiği tez edildi. Partiye katılan dansçı kızlardan biri Detroit’te polis güçleri yoluyla öldürüldü. 2008 yılında iki sevgilisiyle idrak mükelleflerinin parasınıo romantik kaçamaklarda yediğini belgeyen binlerce evrek yeniden incelendi.Görevi kötüye kullanma, domates dolması yere ant etme, zimmet,plis memuruna ızdırap alışveriş, idrak kaçırma,dolandırıcılık ve saldırıya adım suçlarından tutuklandı.2010 yılında da kullanılmamış bir yöntemsizlik dosyası ile suçlandı.

30 yıl hapis cezası ile yargılandı. Şimdi federal hapishanede cezasını çekiyor.

18 yıldır Temsilciler Meclisi’n birlikte görev özne Larry Craig, 10 yıl önce Idaho’un Cumhuriyetperver senatörü oldu. 28 yıldır Idaho’da tarihinin yeryüzü teferruatlı hizmetini veren Craig, Mineapolis’te tutuklandı. Hava Meydanı rical tuvaletinde ters durumda yakalandı ve tutuklandı.Larry Craig’in prestiji çabucak yerle tıpkısı oldu.Craig, görüntüleri yalanlasa üstelik ahlaka çap davranışı deklare ika suçunu akseptans etti ve 575 dolar para cezası ödedi. Senato istifasını istedi.

Illinois’li Jack Ryan Goldman Sachs’ın Chigago şubesi için çalıştı.Daha sonra eyalet senatörü oluşmak amacıyla harekete geçti. Fakat, hafta sonlarında New York, New Orleans ve Paris’te seks kulüplerinden çıkmadığı iddiasıyla eşi tarafından açılan boşanma davası dolayısıyla muvaffakiyetli olamadı.

Jim McGreevey, New Jersey’in 52. valisi.Demokrat Öğür’den 3 kere belediye reisi namına fariza yaptı. Aynı zamanda eyalet senatosunda görev aldı.

McGreevey’in başarısızlığındaki ana ise daha önceki atadığı güvenlik danışmanın elindeki cebren tacizi belgeleyen dosyalar oldu. Ve sakat düzenlilik danışmanı McGreevey’i homoseksüellik açıklaması amacıyla çağırma etti. McGreevey 2004’den katılmamak zorunda kaldı.

Share: