Bülent Ünder: “Kulüp başkanları bundan sonra daha düzeyli tartışmalara girmeli”

Teknik Direktör Bülent Ünder, pakt başkanlarının daha düzeyli tartışmalara girmeleri gerektiğini söyleyerek, “Birbirimize saldırmanın bir anlamı yok. Kulüp başkanlarının barış meşgul mesajlar vermesi, tribündeki taraftarları da olumlu aynı şekilde etkileyecektir” dedi.

Eski milli topçu, Teknik Yönetmen Bülent Ünder, D-Smart’ta yayınlanan Gündem Özel programına konuk oldu. Yüksek Gürses’in sorularını yanıtlayan Ünder, “Futbolculuk dönemimde Avrupa Kupaları’na hemen birinciler gidebiliyordu. İkinci kalkışmak içimizde küskünlük oluşturuyordu. Devre arası kampında, televizyonda kupanın özü meydana çıkınca tığ bu turnuvaya girebilir miyiz diyerek düşünmeye başladık” ifadelerini kullandı.

Galatasaray değerlendirmesi

Galatasaray’ın mevcut durumunu bile değerlendiren Ünder, “Mevsim başında birbirini tanımayan bire bir oyuncu grubu vardı. Ancak maçları izlerken takımda bire bir ışık olduğunu görebiliyorduk. Okan Ekşimsi zaman başında çok fazla tenkit almasına rağmen on paralık sesini çıkarmadı. Camiaya asudelik mesajı vererek, takıma bağlantı ve beraberliği aşılayarak takımı bizim istediğimiz seviyeye ulaştırdı. Ancak tekmil anlamıyla düzlüğe geçmek üzere az buçuk henüz zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Galatasaray takımında, rakip analizi yapılırken evvel 11’da oynayan aktör grubu üstelik tahavvül gösteriyor. Fenerbahçe maçında rakipten kazanılan topları acul bir şekilde hücuma kazandırarak sonuca gittiler. Bu çok riskli tıpkısı oyun tarzıdır fakat riziko almadan da başarıya ulaşamazsınız. Oyuncu grubu, ilk 11 da oynamadığı ant bu durumu mesele etmiyor. Juan Mata üstelik oyuna genelde sonra girmesine rağmen ülkü yapmıyor. Bir takımda bunu sağladığınız devir başarı gelmemesi kabil değil. Galatasaray’ın hangi mevkiere karşı bire bir zaafı varsa onlar giderilmelidir. Bana bakarak bire bir yük namevcut ancak ‘seçkin ihtimale cebin transferleri’ yapılabilir. 6-7 Futbolcuya öneri geliyorsa de işin içine değnek sokmaya ister bulunmayan. Zaman mevrut teklif sezon sonu üstelik dirimlik” şeklinde konuştu.

“Pakt başkanlarının imdi daha seviyeli tartışmalara girmeleri lazım”

Pakt başkanlarının çıktı elan seviyeli tartışmalara girmeleri gerektiğine vurgu yapan Bülent Ünder, “Sonuçta vazıh ve elit insanlar. Bu eşkal gerginliklerden taraftarlar bile kendilerine aynı rütbe çıkarır. Ekran karşısında tümce karşısındakini eleştiriyor fakat derinti salonunda benzeri araya geldiklerinde sarılıyorlar. Etmek ki o büyüklüğünde lafı etmeden geçmiş bire bir araya gelip bire bir karar alınsa, her iki takıma kâr sağlayacağı kabilinden, alt liglere büyüklüğünde müspet güçlük kadir. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe rekabeti, Türkiye’nin tartışmasız arz bol rekabetleridir. Vaktiyle tığ karşılaşma yapardık sonraları gider ayrımsız mekanda bilcümle bu arada kemirmek yerdik. Biz böyle büyüdük ve bizimle beraber olan insanları de bu şekilde büyütmeye çalıştık ancak günümüzün yöneticilerinin umum frenini çekmesi gerekiyor. Birbirimize saldırmanın benzeri anlamı yok. Kulüp başkanlarının barış meşbu mesajlar vermesi, tribündeki taraftarları de müspet tıpkı şekilde etkileyecektir. Bizim dönemimizdeki gocunmak dolu mesajlar ne yazıktır ki günümüzde namevcut” cümlelerine yer verdi. – İSTANBUL

Share: