Bursa’da 1315 yataklı şevket hastanesi inşaatının yüzdelik 80’i tamamlandı

Bursa’nın merkezinde 1315 yatak sayısı ve modern imkanlarıyla bölgenin afiyet hizmeti ihtiyacını karşılayacak Şanlı Osman Sönmez Çap Hastanesinin inşaatının bu sene tamamlanması bekleniyor.

Kentin yüce uç noktalarından Osmangazi ilçesi Acemler mevkisinde kayran düz ve şehrin keyif alanında büyük tıpkısı ihtiyacını karşılaması planlanan esenlik yatırımının inşasının yüzde 80’i tamamlandı. Mekanik, neşelilik ve aut cephe çalışmalarının sürdüğü yapılış, farklı işlemler dahi tamamlanınca bakım vermeye başlayacak.

İnşaatta incelemelerde mevcut DÜRÜST Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Keyif, Karı, Mesai ve Toplumsal İşler Komisyonu Üyesi Mustafa Esgin, AA muhabirine, hastanenin raylı bütün şişko erişim hattına mail tıpkı alanda merkezi bölgede yer aldığını söyledi.

Esgin, Bursa ve çevre illere bakım verecek 1315 yatak kapasiteli bu hastanenin, Kovid-19 salgını öncesinde açılan 1355 yataklı vagon Bursa Site Hastanesi kabilinden çağdaş imkanlarla işlev göreceğini dile getirdi.

Mualla Osman Sönmez Şevket Hastanesinin 100 bin dönüm arazide 265 bin metrekare merbut alana topluluk olduğunu tamlayan Esgin, 231 poliklinik, 231 okkalı bakım yatağı ve 2 bin vasıta kapasitesinin bulunacağını bildirdi.

Hastanede verilecek hizmetlere değinen Esgin, şöyle konuştu:

“Genel benzeri hastane olan Mürtefi Osman Sönmez Izzet Hastanesi adeta zat süresince tıpkısı onkoloji hastanesi olacak. Bunun beraberinde kadın, doğum ve çocukla ait tıpkı misyonu var. Çekirge Heybet Hastanesini bu hastaneye taşıyoruz. Oradaki bilcümle birimler burada kullanılmamış, çağcıl tıpkısı hastanede hizmet verecek. Bursalıların birlikte yakından izleme ettiği serencam adım koca ayrımsız proje. Hastanemizin yüzdelik 80’ini bitirdik ve 2023 yılı içinde tamamını ikmal hedefimiz var. Şu anda dış alnaç kocaman oranda tamamlandı. Gücük Ay ayının sonu itibarıyla dış cephenin tamamını bitiriyoruz. Mekanik ve faaliyet ilgili işler ödemek için. Şimdiden Bursa’mıza aynalı olsun.”

Mustafa Esgin, Bursa’nın 17 ilçesinde sağlık yatırımlarının tamamlandığını aktardı.

Hastanesi olmayan Gürsu ve Kestel üzere ilçelere hastane yaptıklarını ve gayrı ilçelerdeki hastaneleri yenilediklerini anlatan Esgin, “Merkezde Bursa Devlet Hastanesi, Memleket Hastanesi yerine bildiğimiz bizim tarihi benzeri hastanemiz vardı. Burada dahi renovasyon (tamir) projesini tamamladık. Bu, kuruldan onaylandı. Zira tescilli benzeri bina ve önümüzdeki biraz kamer zarfında oranın yapım ihalesine çıkıyoruz.” dedi.

Esgin, spastik füru hastanesinin imal ihalesine ati ay çıkılacağını, ayrıca Osmangazi Düzentileme bölgesinde diş hastanesinin inşasına başlanacağını sözlerine ekledi.

Share: