Cahillik aşısı ile ‘bebek teni’

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Opr. Dr. Orhan Garaz Özdemir, Türkiye’üstelik kullanılmamış uygulanmaya başlanan, cildi gençleştiren akman hyalüronik hamız içeren “deneyimsizlik aşısı” ile yüz, sorumluluk ve ellerde çağa teni gibi benzeri görünüş elde edilebildiği bildirildi.

ArtPlast Bedii Cerrahi Kliniği sorumlusu Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyada 4-5 yıldır başvurulan “Toyluk aşısı” adı sunulan IAL sisteminin, çıktı Türkiye’bile üstelik uygulanmaya başlandığını söyledi.

Gözyaşı ilerledikçe cilde elektrik, cila, gerilim, gönen ve renk veren hylalüronik asidin azaldığını anlatan Özdemir, “Hyalüronik hamız, sunma çok çağa cildinde bulunur. Ciltteki yaşlanma süreci bu asidin 25-30’lu yaşlardan itibaren azalması dolayısıyla sürat kazanır. Deri, hyalüronik asidin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını ve esnekliğini kaybetmeye başlar” diyerek konuştu.

“Deneyimsizlik aşısı” denilen IAL sistemiyle asit yüz, sorumluluk ve el kabilinden
bölgelere bozulmamış hyalüronik asit uygulandığını, böylecene bu bölgelerde çağa teni kabil bir manzara elde edilebildiğini belirten Özdemir, bunun farklı analog yöntemlerden farkının, istihsal teknolojisinde sadece kendisine ilgilendiren patenti ile etkisinin etraflı süreye yayılması olduğunu gelecek sürdü.

Aşının evvel uygulamasının ardından 15’inci ve 21’inci günlerde ikinci ve üçüncü dozların yapıldığını, 6 kamer sonunda aşının tekrarlanması gerektiğini kaydeden Özdemir, “6 ay böylece eskiye periyot olmaz, dosdoğru görünüş devam mesabe, fakat etkisinin sürekliliği açısından tekrarlanmasında üstünlük vardır” dedi.

Özdemir, aşının 20 yaşından itibaren herkese uygulanabileceğini
anlatarak, “Aşının seçme canip etkisi namevcut. Enjeksiyon işlemi, kremle yapılan anestezi sonrasında 15-20 dakikada biter. Aplikasyon yapılan kişinin yüzünde sivrisinek sokmuş üzere siktirici kızarıklıklar olur, bu dahi 1-2 saat sonradan maruf. Verilen maddenin hep yüze yayılıyor olması ayrımsız avantajdır” bilgilerini aktardı.

ESTETİK ÖNCESİ 3 BOYUTLU KAYNAK
Özdemir, estetik cerrahideki bakir uygulamalardan birinin bile bilgisayarda üç boyutlu görüntülemeyle beğenilen ameliyatı sonrası cemaat olunacak görüntünün tespit edilebilmesi olduğunu bildirdi.

Ankara’de ilk kez meri 3D Vectra sistemiyle meme ilave, büyüklenme ve dolgu sonrası muhtemel sonucun görüntülenebildiğini tabir eden Özdemir, hastanın farklı açılardan çekilen fotoğraflarının bilgisayara aktarıldığını, ekranda elde edilen üç buutlu görüntüyle hastanın ameliyat sonrası kavuşacağı kaynak üzerine bilgelik sahibi olabildiğini belirtti.

Hastaların ekseriyetle zihinlerinde aynı fikirle geldiklerini, fakat bedii operasyonda tabii fon elde edilmesinin haddinden fazla majör olduğunu anlatan Özdemir, “Temas hastanın kuru yapısı ve kap kalınlığı birbirinden farklıdır. Bu sistemle hastaya pekâlâ natürel görünüm kazandırabiliriz onu gösteriyoruz. Hastanın bu konuda kandırma olması çokça yüce” şeklinde konuştu.

Türkiye’üstelik topluluk olduğu büyüklenme şeklini sevgili işleyen haddinden fazla sayıda güç olduğunu, genellikle bunu hâllenmek isteyen hastaların başvurduğunu rapor eden Özdemir, “Bunu değiştirince temas şeyin değişeceğini zanneden çok sayıda kişi var” ifadesini kullandı.

Share: