Çevreci gruplar Bitcoin’birlikte köklü değişim istiyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM MERKEZİ

Çevreci gruplardan oluşan tıpkısı konsorsiyum, serencam biraz yılda cesim ölçüde büyüyen erke kullanımını tenkis etmek amacıyla Bitcoin’in kodlarını değiştirmeyi arzu fail tıpkısı kampanya başlattı.

Bitcoin bazı yatırımcı grupları ortada popülerliğini koruyor. Ancak Financial News’in haberine bakarak saklı yazı mülk biriminin faziletkâr enerji kullanımı ara sıra belde gruplarını kızdırıyor, kerem yetkililerini alarma geçiriyor ve Bitcoin’le Wall Street’te da destekçileri kâin yeşil hareketi yüz yüze getiriyor.

Kullanılmamış çevre kampanyası kripto madenciliği şirketlerinden yatırımcılara ve yazılım geliştiricilere kadar saklı yazı mülk birimleriyle ait herkesi Bitcoin’da doğru ayrımsız değişimin saklı yazı dünyalık biriminin itibarı ve küresel desteği için henüz müfit olacağına inandırma etmeyi amaçlıyor.

Greenpeace ÇAKER ve BENDE Yer Düzentileme Grubu kadar birçok çevre örgütü, New York Times, Politico ve The Wall Street Journal gibi iletişim araçları kuruluşlarında Bitcoin’in çevresel etkisini vurgulayan ve değişimi savunan reklamlar yayınlayacak.

Mekân kampanyası Ripple’ın Kurucu Ortağı Chris Larsen tarafından akçalanmış ediliyor. söz konusu kampanya kapsamında herhangi bir saklı yazı servet birimini hile etmeyen Larsen finansman amacıyla 5 milyon dolar sağladığını açıkladı.

Reklamlardan bazıları Tesla CEO’akarsu Elon Musk, Amarikan para ve ifa sistemleri şirketi Block’un Kurucusu Jack Dorsey ve Fidelity Investments CEO’su Abby Johnson kadar önde mevrut Bitcoin destekçilerini hedefliyor.

Kampanyaya müşavirlik özne Sierra Club’ın bozuk umumi müdürü Michael Brune, kampanyanın Bitcoin karşıtı olmadığını söyledi. Brune, abuhava değişikliğinin ciddi benzeri noktaya geldiğini ve meydan kapitalizasyonu açısından sunu zer kripto para birimi Bitcoin’in küresel ısınmaya çok fazla katkıda bulunduğunu savunuyor.

Brune konuyla ait açıklamasında, “Bu konumdaki herkesin eyleme geçmesi, cereyan etmesi önemlidir. İklim değişikliği üstüne acil bire bir durumda olduğumuzu görmezden gelemezsiniz” ifadelerine düzlük verdi.

Kampanyanın amacı, Bitcoin’in yatırımcı ve şürekâ topluluğunu, ağın kodlarını değiştirmeye tefhim etmek ve yeni oluşturulan Bitcoin’birlikte “madencilerin” eskimemiş kripto mülk üretirken ihsan yutmak üzere makul bire bir miktarda enerji harcamasını mucip “hareket kanıtı” mekanizmasını fethetmek. Brune, değişikliğin Bitcoin’mağara enerji kullanımını nazik ölçüde azaltabileceğini söyledi.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre Bitcoin’mağara erke kullanımı ağı destek olmak üzere düşünülmüş tıpkı savunma mekanizması niteliği taşıyor. Bitcoin zıkkım, bir kişinin ağı ele geçirmesini yasaklayacak derecede pahalı ayla değirmek için madencilerin balaban miktarda veri işlem gücü harcamasını gerektiriyor. Bu birlikte düzme Bitcoin oluşturulmasını veya işlemlerin silinmesini engelliyor.

Bitcoin, İsveç’kap henüz aşkın enerji tüketiyor

 

Kayıtlara geçen sunma şişman kripto para soygunu!

 

Nisan ayında öne çıkacak 3 kripto projesi

 

Share: